Niğde'de 1 nisan'dan itibaren otobüslerde para geçmeyecek

Giriş Tarihi: 19.3.2014 16:22

51 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Yunus Demirtürk, Niğde'de kentkart döneminin başladığını belirterek, 1 Nisan'dan itibaren otobüslerde paranın geçmeyeceğini söyledi.

SS 51 nolu şehir içi denetimli Niğde Özel Halk Otobüsleri Kooperatifine ait 62 adet araca yolcular Niğde kentkart ile binmeye başladı. Öğrenciler indirimli kartlarını bir adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi getirerek Kooperatif binasından kentkartlarını alırken, vatandaşlar belirli büfelerden kartlarını temin edebiliyor.

Kooperatif Başkanı Demirtürk, Kentkart ve Niğde özel halk otobüsleri kooperatifi arasında imzalanan anlaşma İle kent kart Niğdelilere elektronik ücret toplama araç takip araç içi kamera güvenlik araç içi ve duraklarda yolcu bilgilendirme sistemi hizmetleri sunacak yolcular Oscar durağı ve meydan durağı ve YSE durağından yer alan akıllı durak ekranlarından araçlarının bulundukları yere kaç dakika içinde varacağını da an ve an takip edebileceklerini belirtti.

Niğdelilerin artık bozuk para bulundurmak derdinden kurtulacağını, kamera ve araç takip sistemi ile daha kullanımlı ve güvenli bir toplu taşıma hizmetine kavuşmuş olacağını belirten Demirtürk: 'Uygulanacak yeni sistem ile araçların vaktinde duraktan çıkıp çıkmadığı güzergah değişikleri kural ihlalleri araç içi güvenlik yolcu sürücü ilişkilerinin analizi verimli ve verimsiz hataların belirlenmesi hat planlaması ve gerekli denetimler sistemden kolaylıkla yapılabilecek. Böylece şehir içi toplu taşımanın daha verimli ve yüksek standartlarda çalışması sağlanacak yolcu bilgilendirme sistemi ile duraklarda beklenen süre azalırken Niğdeliler akıllı telefonları üstünden yolcu bilgilendirme hizmetlerinden de kentkart uygulamasını indirerek yararlanmaya başlayacaklar' dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde'de 1 nisan'dan itibaren otobüslerde para geçmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz