Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçurtmalar engelsiz bir gelecek için havalandı

Giriş Tarihi: 14.5.2014 16:53

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Uçurtma Şenliği'nde bir araya gelen ve müzikler eşliğinde eğlenen engelliler, düzenlenen uçurtma şenliği ile coşkulu bir gün geçirdi.

Engelsiz Üniversite Birimi, Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi iş birliği ile 'Engelliler Haftası' dolayısıyla 'Haydi Özgürlüğe Kanat Çırpmaya!' adlı eğlence ve uçurtma şenliği Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde düzenlendi.
Turizm Fakültesi bahçesinde başlayan etkinliğe; Üniversite Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Durhan Alıç, Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Erhan Akın, Üniversitenin Engelsiz Üniversite Birim Koordinatör Vekili Yrd. Doç. Dr. H. Serkan Akıllı, engelli ilköğretim okulu öğrencileri ve aileleri, üniversite personelinin yanı sıra davetliler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve beraberindekilerin engellilerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını engelli öğrenciler ile birlikte gerçekleştirmesi ile başlayan etkinlik, Turizm Fakültesi bahçesinde devam etti. Üniversite Kamu Yönetimi Topluluğu, Sanat Kulübü ve Kariyer Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu birbirinden güzel etkinlikler ve çalınan müzikler eşlinde doyasıya eğlenen engelli öğrenciler ve katılımcılar güzel bir gün yaşadı.

Daha sonra Üniversitenin Engelsiz Üniversite Birimi tarafından kendilerine verilen uçurtmaları aileleri ve üniversite öğrencileri ile birlikte havalandıran engelliler, adeta engelsiz bir dünya için özgürlüğe kanat çırptılar.
Etkinlikte ayrıca engelli öğrenci ve aileleriyle bir araya gelen Rektör Kılıç, kendileriyle bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçurtmalar engelsiz bir gelecek için havalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz