Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevşehir'de 2 bin araçlık otopark yapımı sürüyor

Giriş Tarihi: 18.6.2014 11:35

Ağız ve diş sağlığı merkezi yolu yenileniyor.

Nevşehir Belediyesi'nin toplam 301 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Nevşehir Devlet Hastanesi çevresinde 2 bin araçlık otopark, Şifa Meydanı, Darüşşifa Camii yapımını da içerisinde yer aldığı yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmaları aralıksız sürüyor.
Devlet Hastanesi çevresinin daha modern bir görünüme kavuşturulmasını amaçlayan düzenleme çalışmaları, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in denetiminde devam ediyor.

Halen Nevşehir Devlet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin giriş bölümlerinin yeni baştan dizaynına yönelik alt yapı çalışmalarının sürdüğü bölgede ,ayrıca hastanenin Acil Servis bölümüne ambulansların daha geniş yol ağı ile giriş yapması amacıyla yapılacak yolun alt yapı çalışmaları sürüyor.

Şifa Meydanı'nda 15 metre yüksekliğinde olacak Saat Kulesi'nin Nevşehir'e özgü Sarıtaşlarla kaplanmasına yönelik çalışmalar aralıksız devam ederken, hastane çevresindeki yol ve kaldırımların kilitli parke taşı ile döşenmesi de sürüyor.

Devlet Hastanesi'nin Sulusaray bağlantı yollarında alt yapı çalışmalarının da sürdüğü çevre düzenleme ve yol genişletme çalışmaları kapsamında işadamı Ulutaş Dirlik 'in ailesi adına yaptırdığı Darüşşifa Camii ile 10 yatak kapasiteli sosyal tesisin de inşaatında da önemli ilerlemeler kaydediliyor.
Çalışmalar kapsamında hastane çevresindeki trafik sorununu da tamamen ortadan kaldıracak 2 bin araçlık otopark yapımı da devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir'de 2 bin araçlık otopark yapımı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz