Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütahya'yı 2023 hedefine ulaştırmak için aday oldum

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Kütahya'yı 2023 hedefine ulaştırmak için aday oldum

AK Parti Kütahya 4. sıra milletvekili adayı Gedizli Ahmet Tan, partisinin milletin üslubunu yansıtan ve benimseyen bir parti olduğunu söyledi. Tan "Paralelci ve vesayetçi zihniyetlere karşı egemenlik daima milletindir" dedi

Üç dönem AK Parti Gediz İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve Ak Parti'den ikinci kez milletvekili adayı olan deneyimli siyasetci Gediz'li Ahmet Tan neden aday olduğunu SABAH Anadolu'ya anlattı "Teşkilatın içinde yıllarca yoğrulmuş, seçmenlerimizin ve halkımızın yanında yer alarak onların nefesini ensesinde hissetmiş, her yaptığı icraatın bir sonraki seçimde hesabının sorgulanacağını idrak ederek "Halka Hizmeti Hakka Hizmet" olarak benimsemiş adaylarımızla aynı listede yer almanın gururunu yaşıyorum. Milletin kurduğu, istikametini milletin belirlediği ve sadece millet eliyle kendini yenileyen tek parti AK Parti olduğu için aday oldum. Partimizin üslubu milletimizin üslubudur. AK Parti sadece millete güç vermiş, milletten güç almıştır. Vatandaşlarımızı 81 vilayetimizde tarihte görmedikleri hizmete kavuşturan partimizin ışığında Kütahyamızı 2023 ve 2071 hedeflerine hazırlamak ve taşımak için görev almak istiyorum. Aday oldum çünkü millet aşkıyla medeniyet değerlerimize bağlı kalarak, daha sivil ve demokratik Yeni Türkiye özlemiyle çıktığımız kutlu yolda, vesayetçi, iş birlikçi ve paralel zihniyetlere karşı 'Egemenlik sadece milletindir' demek için aday oldum. Milletimizin emrinde olmak, halkımızın gönül ve değer dünyasını temsil etmek adına, bilgiye bilgi, değere değer, sevgiye sevgi, neşeye neşe, umuda umut katmak için aday oldum. Vatandaşını sivil anayasası ile kucaklayan sosyal bir devlet için, bölgesinde lider, dünyada söz sahibi bir Türkiye için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında, vesayetçi ve paralel her türlü yapı ile mücadele için aday oldum. Kütahyamızı ilçeleriyle bir bütün olarak görüp her satırına hizmet edebilmek, halkımızın derdiyle dertlenebilmek, Kütahyamıza hizmetin bir ve beraber olmaktan geçtiğini bilerek, bu anlayışa sahip olarak davasına adanmış insanların yeri olan AK Parti'mizde Kütahya'mızı temsil edeceğimi düşünerek aday oldum. Demokratikleşmeden dış politikaya, sosyal devletten kadın haklarına, ekonomiden eğitime, sağlıktan ulaşıma, gençlikten enerjiye, kültürden turizme, güvenlik ve savunmadan tarıma, TOKİ'den kırsal ve yerel kalkınmaya, vakıflardan çevre ve ormana varıncaya kadar Kütahya mızın hak ettiği payı alabilmesi için aday oldum."

'YÜZDE 100 KAZANACAĞIZ'
Sıralamadaki yerini ve seçilme ihtimali nasıl değerlendirdiğini sorduğumuzu Tan, sözlerini Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibi olmak üzere, tüm AK kadrolara ve sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ederek sürdürdü. Milletvekili adayı Tan, "Bizim için asıl olan hizmettir. Sıralamadaki yerimiz ve seçilme ihtimalimizle ilgili hiçbir endişe ve kaygımız yok. İçimiz rahat, değişim, gelişim ve umudun temsilcileri olarak, birlikte başardık, birlikte başaracağız ve yüzde 100 kazanacağız" diye konuştu. Hedef olarak gösterilen 400 milletvekiline ulaşma yolunda, birlik ve beraberlik içinde, inançla, azimle ve kararlılıkla çalışarak çalmadıkları kapı, elini sıkmadıkları, halini ve hatırını sormadıkları insan bırakmadıklarını da ifade eden Ahmet Tan, "Bu sevdayı bizlere yaşatan Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na ve tüm AK kadrolara şükranlarımı arz ederim. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ülkemiz, milletimiz, davamız, Kütahyamız, tüm aday arkadaşlarımız için, hayırlı sonuçların çıkacağı bir dönem olmasını diliyorum" dedi.

AHMET TAN KİMDİR?
1965'te Kütahya'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gediz'de tamamladı. 1988'de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Özel sektörde uzun yıllar muhasebe müdürü olarak çalıştıktan sonra, meslek hayatını, serbest muhasebeci mali müşavir olarak devam ettirdi. Siyasi hayatına 1995'te Refah Partisi Kütahya milletvekili adayı olarak başladı. 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi Gediz Belediye Başkan Adayı oldu. 2001'de AK Parti Gediz İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2002 - 2011 yılları arasında üç dönem Gediz İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2011'de milletvekili aday adayı olmak için ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı. Gençlik yıllarından itibaren Milli Gençlik Vakfı, GEGİAD ve GİHMED gibi birçok STK teşkilatlanmasında ve faaliyetlerinde aktif rol aldı. Evli ve üç çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya'yı 2023 hedefine ulaştırmak için aday oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz