Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef Kayseri'yi 2023 vizyonuna taşımak

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Hedef Kayseri'yi 2023 vizyonuna taşımak

Önce Kocasinan, sonra da Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kente hizmet eden Mustafa Çelik "Kayseri'yi tüm sorunları çözülmüş bir marka kent olarak hayal ediyorum" dedi

Kocasinan Belediye Başkanı olarak 2014 yerel seçimlerinden sonra göreve başlayan, daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Mustafa Çelik "Kayseri gibi bir şehrin belediye başkanı olmak, doğduğum,büyüdüğüm memleketime hizmet edebilmek benim için büyük bir onur" dedi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra siyasi hayatına Kocasinan Belediye Başkanı, sonra da Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam etti. Göreve geldiği günden itibaren bir çok projeyi hayata geçiren Çelik, hedefinin Kayseri'yi 2023 vizyonuna taşımak olduğunu ifade ederek "Kayseri'yi lojistik ve üretim merkezi olan,tüm sorunları çözülmüş olan bir marka kent olarak hayal ediyorum"dedi. Çelik'in görev süresi içinde Kayseri'nin ulaşım ve trafik sorununa çözüm bulmak için yeni kavşaklar, üst geçitler ve çevre yolları yapıldı. İlçelerin ve köylerin yol ve su sorunları çözüldü. Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, belediye bünyesinde Engelli Daire Başkanlığı kuruldu. Kız çocuklarının eğitimlerine olması gerektiği gibi devam edebilmeleri için 'Gelin etmeyin, okula gönderin' projesi hayata geçirildi.

RAYLI SİSTEM YER ALTINA İNECEK

Hayalinin dünya markası bir Kayseri olduğunu söyleyen Mustafa Çelik, SABAH'a belediye başkanlığı ve projelerini şöyle anlattı: "2016'da çok büyük projelerimiz var. Kartal kavşağına 3 katlı bir köprülü kavşak yapılacak. Daha önce Özhaseki zamanında yapılan raylı sistemi yer altına alacağız. Erciyes Dağı civarında ağaçlandırma çalışmalarına başladık. Burada 2 tane park çalışması yapıyoruz. Organize Sanayi bölgelerinde genişleme çalışmalarına başlıyoruz. Belediye olarak OSB konusunda istihdam yaratan, şehrin ekonomisine değer katan, yeni ekonomik unsurları şehrimize sunan kim olursa olsun, önünü açalım. Bu Kayseri ekonomisi için çok önemli."
MEHMET UZEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef Kayseri'yi 2023 vizyonuna taşımak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz