Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri'de kadınlar daha mutlu

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Kayseri'de kadınlar daha mutlu

TÜİK'in ülke genelinde yaptığı araştırmaya göre Kayseri'de kadınların mutluluk oranı yüzde 60.4 çıktı. Araştırma sonuçlarına göre evli kadınlar bekârlardan daha mutlu

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı yaşam memnuniyeti araştırmasında, Kayseri'deki mutluluk oranı yüzde 56.6 olurken mutsuzların oranı ise yüzde 11.4 oldu. Araştırma, Kayserili kadınların yüzde 60.4 ile erkeklerden daha mutlu olduklarını ortaya koydu.

EĞİTİM DÜZEYİNE GÖRE YÜKSELİYOR
TÜİK'in 2003'ten bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği yaşam memnuniyeti anketinde Kayseri, 2015'te yüzde 56.6 mutluluk oranıyla orta seviyelerde yer aldı. Araştırmaya göre 2015 yılında mutlu erkek oranını yüzde 52.9 olurken kadınların yüzde 60.4 le daha mutlu oldukları belirlendi. Eğitim düzeyine göre yapılan mutluluk araştırmasında ise yüksek okul mezunlarının yüzde 59.5'i, ilköğretim mezunlarının yüzde 58'i, herhangi bir okul bitirmeyenlerin yüzde 57.8, lise mezunlarının ise yüzde 56.5'inin mutlu olduğu kaydedildi. Evli ve bekarlar kadın ayrımıyla yapılan ankette ise bekar kadınların yüzde 52.9'luk oranına karşın evli kadınların yüzde 63.1 ile daha mutlu oldukları tespit edildi. Araştırmada Kayseri'deki kadınların erkeklere oranla daha fazla mutlu oldukları görüldü.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'de kadınlar daha mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz