Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Caselli kalitesiyle dünyayı çekiyor

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Caselli kalitesiyle dünyayı çekiyor

2015’te bin römork ve 300 üretimi yaptıklarını anlatan Caselli Yönetim Kurulu Başkanı Adem Girgin, “Dünya çapında 60 bayimiz var. Bu yıl fabrika kapasitemizi yüzde 40 büyüttük. 2016 hedefimiz bin 400 adet römork ve 300 tanker üretmek” dedi

Araç üstü ekipman ve mühendislik hizmetleri veren Girgin Grup iştiraki Caselli, römork üretimindeki treyler şase uygulamasıyla iki yıl önce Türk Patent Enstitüsü'nden'Faydalı Model' belgesi almaya hak kazandı, Caselli Yönetim Kurulu Başkanı Adem Girgin, belgeyle birlikte römork üretiminde ilk sıraya yükseldiklerini söyledi. Girgin, "Çiftçilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak 'de bir ilk olan römork üretiminde treyler şase uygulamasını hayata geçirdik. TSE'den aldığımız bu belge üretimimize olan ilgiyi artırdı ve 2 yılda alanımızda lider olduk. Bir römork markası olarak tüm ürünlerimizde TSE-ISO 9001 CE ve ADR kalite belgeleriyle Avrupa standartlarına uygun tüm ürünlerimizin kalitesini tescillemiş durumdayız" dedi.

'HEDEFİMİZDE AFRİKA VAR'
2015'te bin römork ve 300 üretimi yaptıklarını aktaran Girgin, 1 ayda 100 römork üretimi yaptıklarını aktardı. Girgin, "Bu yıl fabrika kapasitemizi yüzde 40 büyüttük. 2016 hedefimiz bin 400 adet römork ve 300 tanker üretmek" diye konuştu. Üretimlerinin yüzde 60'ını ihraç ettiklerini aktaran Girgin, şunları anlattı: "Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası işlerimiz durma noktasına geldi. Yaşanan sıkıntıların aşılacağına inandığımız için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl hedefimizde Afrika var. Görüşmelerimiz devam ediyor." Girgin, çapında 60 bayilerinin olduğunu sözlerine ekledi.

300 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR
Caselli fabrikasının 7 yıl önce Aksaray'da kurulduğunu belirten Girgin, "20 bini açık, 9 bin metrekare kapalı alanımız var. Dorse, tanker treyler, silobas, tarım römorku ve diğer imalat ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 300 kişiyi istihdam ettiğimiz fabrikamızda bu yıl kapasite artırımına paralel çalışan sayımızı artırmayı planlıyoruz" dedi. Caselli fabrikasının şirket avukatlığını ve genel müdürlük görevini yürüten Aslıhan Girgin ise babasının tüm itirazlarına rağmen şirkette gizli gizli iş elbiselerini ve baretini giyerek ustaların yanında çırak edasıyla çekirdekten eğitim aldığını ve kendisini üniversiteden sonra aldığı eğitimin çok dışında bir sektörün içinde bulduğunu söyledi. Girgin, "Çırak olarak hemen hemen her bölümde çalıştım ve aylar sonra babam baktı ki bu işi öğreniyorum şirket avukatı olarak yürüttüğüm görevim dışında şirketin genel müdürlüğüne kadar yükselme şansı tanıdı bana. Kendisiyle çalışmaktan çok mutluyum" dedi. Girgin hedeflerini şöyle anlattı: "Araç üstü ekipmanları firması olarak üstün teknoloji ve uluslararası kalitemizle bir aile şirketi olarak bugün dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi gönderiyoruz. Caselli olarak sektörde daima yatırım yapıyoruz. Rakiplerimizle baş edebilmenin yolu hızlı, hatasız, verimli üretimden geçmektedir. Fiyat rekabetçiliğimizi ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Türkiye'de sektörümüze öncülük etmekteyiz. En iyi olduğumuzu düşündüğümüz konulardan biri de sürekli yenileniyor olmamız. Avrupa'daki fuarları adım adım takip ediyoruz. Çünkü Türkiye'miz her şeyin en iyisine layık. Çağın gerisinde kalmamak için AR-GE çalışmalarımızla birlikte sektördeki yeniliklerin aynısını burada uyguluyoruz."

'SERVİSİMİZ ÇOK GÜÇLÜ'
Caselli Genel Müdürü Aslıhan Girgin şirketin geniş bir servis ağına sahip olduğunu söyledi. Girgin, "Ürünlerimizde teslimden sonra 2 yıl garanti veriyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en temel özelliğimiz ise yurtiçi ve yurtdışında 7/24 servis hizmeti sunuyor olabilmemiz" diye konuştu. Değişimlere açık, kalite ve müşteri odaklı sektöre yön veren bir firma olarak, ürünlerindeki uluslararası kalitelerinin ortada olduğunu belirten Girgin, "Caselli sektörde sadece adından başarıyla bahsedilen bir firma olarak değil, sektördeki ilklere de imza atan firma olarak anılıyor. Misyonumuz ulusal üretime kendi sektöründe katkı sağlayan, etik değerlere bağlı, topluma karşı sorumluluk duygusu taşıyan dinamik ve yenilikçi bir kurum olmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caselli kalitesiyle dünyayı çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz