Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet UZEL: Üreten kent

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, "Üretimde hız kesmedik ihracatta eksiye düşmedik, gaz pedalına biraz daha fazla bastık bu sayede üretim çarkları daha da hızla dönüyor" dedi.
Geçtiğimiz gün nisan ayı meclis toplantısında Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak'la uzun bir sohbet ettik.
Kayseri'de her zaman üretim çarklarının hiç durmadığını, hatta Kayseri'ye yabancı yatırımcıların gelmesi için çalıştıklarını, de işsizlik oranının en düşük il olduğunu hiç bir zaman k kriz var dedikodularına inanmadıklarını, Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekonomi bakanımızın da ticaretin içinden geldiklerini, sanayicinin sorunlarını çok iyi bildiklerini söyledi.
Kayseri sanayicileri olarak, Türkiye'nin yatırım merkezi olmaya çalıştıklarını bunun için de üretimde bu günlerde gaz pedalına biraz daha fazla basarak üretim rakamlarını artırmaya çalıştıklarını çok güzel anlattı.
Türkiye'nin gündeminin sürekli olarak ekonomi olması gerektiğini hatırlatan Boydak "Suni gündemler yaratılarak ekonomi geri plana itilmeye çalışılıyor. Oysa bizim gündemimizin birinci maddesi ekonomi olmalı. Ekonomisi güçlü olan bölgelerde sorun olmaz, inşallah 2016 ekonomimizin toparlanma yılı olacak. Ülkemizin asıl gündemi ekonomi olmalı.
Dünyayla entegrasyonun sağlandığı vizelerin kalktığı bu dönemde ekonomiye odaklanmalıyız.
Ankara'nın komşu ülkelerle yakınlaşma politikası her geçen gün bileğimizi daha güçlü kılıyor" dedi.
Artık bundan sonra yeni başarı hikayeleri yazmanın gerek olduğunu söyleyen Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, "2001'den sonra Türkiye'de genel seçimlerin yapılmasıyla memleketin önünde yepyeni bir pencere açıldı.
Ekonomide yükseliş 2002 yılından itibaren oluşmaya başladı.
2003-2008 yılları arasında Anadolu şirketleri büyümeye daha fazla pay almaya başlaması, Anadolu sanayicilerini daha büyük iş alanlarına girmelerine neden oldu.
Gelinen nokta çok başarılı olarak sermayenin tabana daha fazla yayılmasıyla istihdam yaratıldı.
Özellikle Anadolu kentlerinde rol modellik yapan gruplarımızın artmaya başladığını gördük" diye konuşan Boydak sözlerini "Özellikle İzmir, Bursa, Kayseri, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır gibi kentlerimiz yükselişimizde rol alabileceklerdir.
Yıldız kentlerimizin sayısını artırmak suretiyle Anadolu'nun yükselişini hızlandırmalıyız" şeklinde sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: Üreten kent Kayseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz