Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayici hızlı treni bekliyor

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Sanayici hızlı treni bekliyor

En büyük sorunlarının nakliye olduğunu belirten KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz “’ye hızlı trenin acil olarak gelmesi şart” diye konuştu

Kentin bölgenin sanayi devi olduğunu söyleyen Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz "4 tane OSB'ye sahip olan Kayseri'de bazı sorunlar çözülürse, şehir önümüzdeki dönemlerde daha çok öne çıkar" dedi. Odaya kayıtlı 17 bin üyeleri olduğunu belirten Hiçyılmaz "Üyelerimizin en büyük sorunu nakliye. Mersin ve Samsun limanlarına ulaşımın daha kolay sağlanması için hızlı trenin acil olarak Kayseri'ye gelmesi şart" şeklinde konuştu.

PARLAYAN YILDIZ
Hiçyılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Her zaman üreten bir ruha sahip olan Kayseri geleceğe umutla bakıyor.Yatırım anlamındaki avantajların yanında kentin insanının ekonomiye bakışı da önemli bir artı. Kayseri sanayinin parlayan yıldızı oldu. Bu nedenle Kayseri'nin potansiyelini çok yüksek görüyoruz."

'İSTİHDAM VE ÜRETİME HER ZAMAN DESTEK VERİRİZ'
Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa 'i ziyaret etti. Ziyarette ticaret erbabı ve sanayicilere her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Çelik, tek amaçlarının istihdam ve üretimi artırmak olduğunu söyledi. Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başkan Mustafa Çelik'i ziyaretinde yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Kocasinan Bulvarı'nda yapılan köprülü kavşaklarla ilgili de konuşan Hiçyılmaz, "Eski Çevreyol üzerindeki köprünün açılmasıyla trafiğin rahatlamış olduğunu gördük. Yapılan köprülerin çok güzel olduğunu da özellikle söylemek istiyorum. Yaptığınız çalışmalardan Ticaret Odası olarak memnunuz ve mutluyuz. Sizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz" dedi. Ticaret erbabı ve sanayiciye destek vermek istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de "Yaptığımız işlerde temel gayemiz istihdam ve katma değer üretilmesi. Sizler istihdamla ekonomiye katkı veriyorsunuz. Ürettiğiniz vergilerle ekonomiye can veriyorsunuz. O yüzden biz de imkanlarımız ölçüsünde ticaret erbabının yanında olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayici hızlı treni bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz