Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Master plan için dev anket

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Master plan için dev anket

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Master Planı için yaklaşık 15 bin hane ile anket çalışması yapıyor. Master plan için Başkan ile de anket yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Master Planı için anket çalışması yapan anketörler Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa 'in Gültepe Mahallesi'ndeki evine gitti. Başkan Çelik, anketörleri eşi İkbal Çelik ile karşıladı. Başkan Çelik ve ailesiyle yapılan anket, çalışmanın amacına ilişkin bilgi verilerek başladı. Anketörler, Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu Ulaşım Ana Planı ile ilgili ulaşım alışkanlıklarını öğrenmek amacıyla anket yaptıklarını belirtti ve yaklaşık 15 bin hanede bu çalışmanın yapılacağını dile getirdi. İki sayfadan oluşan anket sorularını cevaplayan Başkan 'e anketörün "Çalışıyor musunuz?" diye sorması gülüşmelere neden oldu. Başkan Mustafa Çelik, aile bireyleriyle birlikte gün içinde yapmış olduğu yolculuklar ve bu yolculukları hangi vasıta ile yaptığına ilişkin sorulara cevap verdi.

İYİ PLANLAMAK ŞART
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, anket çalışması tamamlandıktan sonra yaptığı açıklamada şehri iyi yönetmek için iyi planlamak gerektiğini, iyi bir planlama yapmak için de doğru verilere ve doğru bilgilere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Birçok alanda planlamalar yaptıklarını ifade eden Çelik "İmar planlarını yeniliyoruz. Kentsel Dönüşüm Master Planı, Tarım ve Hayvancılıkla ilgili master plan ve Ulaşım Master Planı'nı yapıyoruz. 2008'de yapılan Ulaşım Master Planı çok hızlı büyüyen Kayseri'de günümüz şartlarına yeterince cevap veremez oldu. Örneğin 2008'de olmayan Bölge Hastanesi bittiğinde günlük yaklaşık 40 bin kişiyi oraya taşımamız gerekiyor. Yine aynı şekilde 2008'de olmayan 1100 işyerinin bulunduğu Mobilyakent açıldı. Her işyerinde 10'ar kişi çalışsa 11 bin kişiyi Mobilyakent'e götürüp getireceğiz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Master plan için dev anket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz