Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasının 15 gururu

Giriş Tarihi: 12.6.2016
İş dünyasının 15 gururu

li 15 firma “’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasına girmeyi başardı. Sanayi devleri önümüzdeki yıl bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyor

İstanbul Sanayi Odası tarafından "'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" açıklandı. Sanayi şirketlerinin üretimden satış gelirleri dikkate alınarak ülkenin en büyüklerinin belirlendiği "İSO 500-2015" araştırmasına göre, li firmalar da ülkenin devler liginde yerini aldı. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul Sanayi Odası'nın, "'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015" sıralamasında Kayseri'den 15 şirketin yer almasını değerlendirdi. Firmaların üretimden satış gelirleri dikkate alınarak, ülkenin en büyüklerinin belirlendiği İSO 500-2015 araştırmasına göre, Kayserili firmaların büyük şirketler kategorisinde yer aldığını belirten Hiçyılmaz, listede 15 firmanın yer almasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Hiçyılmaz, "İSO 500 listesinde 15 Kayseri firması yer aldı. Elde edilen başarı bizler için büyük önem taşımaktadır. Ancak, bu sayı yeterli değildir. Kayseri'deki üretimin ve ihracatın artması ve özellikle yeni istihdam kapılarının açılması bakımından, her yıl daha fazla firmamızın İSO 500 listesindeyer alması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

İŞTE O ŞİRKETLER
HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ve Boytaş Mobilya San. ve Tic. A.Ş.'nin bu yıl Kayseri listesinde ilk üç sırayı paylaştıklarını kaydeden Hiçyılmaz, "Bu üç firmanın ardından listede yer alan; Merkez Çelik San. ve Tic. A.Ş.,Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Orta Anadolu Ticaret ve Sanayi İşletmesi T.A.Ş., Hasçelik Kablo San. ve Tic. A.Ş.,Boyçelik Metal San. ve Tic. A.Ş., Mega Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.,Kumtel Dayanıklı Tüketim Malları Plastik San. ve Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş., YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. A.Ş., Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu, ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. A.Ş. ile Form Sünger ve Yatak San. Tic. A.Ş.'yi kutluyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum" ifadelerini kullandı. Türkiye ve Kayseri ekonomisinin gelişme seyrinde yıldan yıla gözlenen değişiklikleri izleme fırsatı verdiğini belirten Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, "2015 ulusal ve uluslararası ölçekte dalgalı ve zor geçti. Yaşanan olumsuzluklara rağmen Kayseri olarak yüzde 95 i sanayi ürünlerinden oluşan sanayi ihracatımız 1 milyar 600 milyon dolar seviyesine çıkardık. Firma sayısındaki azalmayı üzüntüyle karşıladık ama olumsuzluklara rağmen firmalarımız Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşları arasında yer almayı başardı. Büyük özveriyle çalışarak en büyükleri arasına giren firmalarımızı ve çalışanlarını kutlarım. Önümüzdeki yıllarda daha iyi performans göstereceklerine ve daha üst sıralara yükseleceklerine inanıyorum" diye konuştu.

NURSAÇAN : 2023 HEDEFİNE KOŞUYORUZ
Kayserili firmaların gösterdiği başarının gurur verici olduğunu belirten Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan," geçtiğimiz yıl 16 firmamız ilk 500 de yer alırken bu yıl 15 firmamız yer aldı.Hedefimiz önümüzdeki yıllarda daha fazla şirketle bu listelerde yer almaktır.Bizlere bu gururu yaşatan başarılı firmalarımızı bir kez daha kutluyorum" dedi. Başkan Nursaçan,"Kayseri ile birlikte Kayserili şirketlerde büyümesini sürdürüyor.Bu yıl 500 de 15 Kayserili firmamız yer alıyor.İnşallah önümüzdeki yıllarda OSB deki firma sayımız daha da artacaktır.doğru yatırım, inovasyon ve kalifiyeli elemanlarla İSO listesindeki firma sayımızı artırarak her yıl bu başarı grafiğimizi yükselteceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasının 15 gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz