Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Milletin iradesinin üzerinde güç yoktur’

Giriş Tarihi: 24.7.2016
‘Milletin iradesinin üzerinde güç yoktur’

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, “Millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olamayacağı, 15 Temmuz gecesi bir kez daha kanıtlanmıştır” dedi

OSB Başkanı Nursaçan, darbe girişimine karşı demokrasiye sahip çıkmak için Cumhuriyet Meydanı'nı tıklım tıklım dolduran Kayserililerle her akşam bir araya geldi. "Millet iradesinin üzerinde hiç bir güç yoktur. Bu meydanlar artık demokrasi meydanıdır. Bu meydanlarda toplanın" diyen Nursaçan, meydanı dolduran vatandaşlara hitaben bir konuşma yaparak şunları söyledi: "Ne yazık ki Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış çeteciler, darbeciler tarafından devletimize, hükümetimize, demokrasimize ve millet iradesine bir kalkışma, bir darbe teşebbüsü gerçekleştirmiştir. Ancak bu kanunsuz emre uymayan TSK'nın şerefli mensupları, emniyet teşkilatımızın kahraman polisleri ve millet, iradesine boyunduruk vurmak isteyenlere karşı vakur duruşu ve sağduyusuyla asla teslim olmamış, bu darbe girişimi püskürtülmüştür."

"BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK"
Devletin, Cumhuriyetin, Savaşı'nda, 'de birlik beraberlik ve kardeşlik üzerine kurulduğunu vurgulayan Nursaçan, "Anadolu'nun dört bir yanından gelen vatandaşlarımız, türlü imkansızlıklar içerisinde büyük bir destan yazmış. Bu milletin birliğinin asla ve asla bozulamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bu büyük beraberlik, birlik ve kardeşliği geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyenler oldu, yarın da olacaktır. Ama şerefli askerimiz, kahraman polislerimiz ve yüce milletimiz, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi kimsenin bozmasına müsaade etmeyecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Milletin iradesinin üzerinde güç yoktur’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz