Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha yüksek moralle 2023 hedefine yürüyelim

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Daha yüksek moralle 2023 hedefine yürüyelim

Kayseri dünyası 15 Temmuz’daki ihanet kalkışmasının ardından piyasalara moral verdi. İş dünyasının temsilcilerinin ortak görüşü: 2023 hedeflerinden taviz vermek yok. Daha çok çalışarak yola devam edelim

Temmuz ayında gerçekleştirilen ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 düştü. Ancak dünyası moralleri yüksek tutup, daha çok çalışarak 'nin 2023 hedeflerine doğru hızla yol almak gerektiğini konusunda hemfikir.


DÜŞÜŞ TEMMUZLA SINIRLI KALACAK

Mahmut Hiçyılmaz (KAYSERİ TİCARET ODASI BAŞKANI):
2023 hedeflerinden taviz vermek yok. Daha çok üretecek, daha çok çalışacak ve dünyanın bütün pazarlarında ürünlerimizi en iyi koşullarda pazarlamaya devam edeceğiz. Darbe girişimi ihracatı sınırlıda olsa etkilendi ancak olumsuz verilerin temmuz ayıyla sınırlı kalacağına inanıyorum.

TÜRKİYE SAĞLAM BİR LİMANDIR

Mustafa Boydak (KAYSERİ SANAYİ ODASI BAŞKANI):
İhracata daha çok sarılarak, yurtdışında rakiplerimize göre daha aktif bir strateji izlemeliyiz. Mevcut pazarlarda var olmak en önemli gündemimiz olmalıdır. 2023 hedeflerinden taviz vermek yok. Hükümetimiz ve iş dünyası ihracatın artırılması amacıyla seferber oldu. Biz de elbirliği ile hareket edeceğiz. darbe girişimi ile çok büyük bir badire atlattı ve tarihi bir dönemden geçti. Hükümetimizin ekonomi yönünde attığı hızlı adımlar sayesinde piyasalar sağlıklı şekilde işlemeye devam ediyor. İş dünyası olarak, ülkemize ve ekonomimize güveniyoruz. Türkiye sağlam ve güvenilir bir limandır.

İŞİMİZE DÖRT ELLE SARILALIM

Tahir Nursaçan (KAYSERİ OSB BAŞKANI):
Türkiye darbe girişimiyle çok büyük bir badire atlattı ve tarihi bir dönemden geçti. Hükümetimizin ekonomi yönünde attığı hızlı adımlar sayesinde piyasalar sağlıklı şekilde işlemeye devam ediyor. Ekonominin bu badireden daha güçlü şeklide çıkması için daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Biz işimize dört elle sarılmaya devam ediyoruz. Ülkemizin bir daha darbe girişimleri yaşamaması için güçlendirilmesi gereken en önemli kalelerden birisi ekonomidir. Bunun için bütün sanayiciler olarak en önemli görevimiz ekonomiye her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır. İhracata daha çok sarılarak, yurtdışında rakiplerimize göre daha aktif bir strateji izlemeliyiz. Mevcut pazarlarda varlığımızı pekiştirmek, yeni pazarlarda var olmak en önemli gündemimiz olmalıdır. Kayserili işadamları olarak çarkların eskisinden daha hızlı dönmesi için stratejik öneme sahip olan üretimimizi canlı tutmaya, ihracatımız artırmaya, yatırımlarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha yüksek moralle 2023 hedefine yürüyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz