X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rusya’da Ki 18. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatlarına Kayseri’den İki Sporcu Katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rusya’da Ki 18. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatlarına ’den İki Sporcu Katılacak

  • Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
  • Haberler
  • Kayseri Haberleri
  • Rusya’da Ki 18. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatlarına Kayseri’den İki Sporcu Katılacak
18. İŞİTME ENGELLİLER KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARI 25 MART-5 NİSAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA RUSYA'NIN KKHANTY-MANSİYSK VE MAGNİTOGORSK KENTLERİNDE YAPILACAK. İŞİTME ENGELLİLER KIŞ OYUNLARINDA TÜRKİYE'Yİ KAYSERİLİ KAYAKÇILARDAN FURKAN ÇERİ VE YASİN ÇİMEN TEM
Rusya’da Ki 18. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatlarına Kayseri’den İki Sporcu Katılacak

18. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları 25 Mart-5 Nisan 2015 tarihleri arasında Rusya’nın KKhanty-Mansiysk ve Magnitogorsk kentlerinde yapılacak. İşitme Engelliler Kış Oyunlarında Türkiye’yi li kayakçılardan Furkan Çeri ve Yasin Çimen temsil edecek.
Sporcular ve antrenörleri olimpiyat oyunları öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’yi ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eskici, "Böylesine büyük ve önemli organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımız ve güvenimiz tam. 18.’si düzenlenen İşitme Engelliler Kış Oyunlarında sizlere yürekten başarılar diliyorum yolunuz ve bahtınız açık olsun" dedi.
IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) tarafından tanınan 3 olimpiyat oyunlarından biri olan Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarının bir ayağı olan İşitme Engelliler Kış Oyunları bu yıl Rusya da bir diğer ayağı olan İşitme Engelliler Yaz Oyunları da 2017’de Samsun’da gerçekleşecek.