X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde Ağaçlandırma Çalışmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde Ağaçlandırma Çalışmaları

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR.MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, 2015 YILI İLKBAHAR DÖNEMİ FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARININ BAŞLATILDIĞINI VE BUGÜN YAPILAN ÇALIŞMA İLE MİMARSİNAN BÖLGESİ BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE 500 ÇAM FİDANIN TOPRAK İLE BULUŞTUĞUNU SÖYLEDİ.
Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde Ağaçlandırma Çalışmaları

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2015 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının başlatıldığını ve bugün yapılan çalışma ile Mimarsinan Bölgesi Bahçelievler Mahallesinde 500 çam fidanın toprak ile buluştuğunu söyledi.
Fidanlar toprak ile buluşuyor.
Bahçelievler Mahallesi TOKİ yolu güzergâhı üzerinde yolun her iki tarafında toprak düzenlemesi yapılarak ağaçlandırma alanı olarak yeniden bölge halkına kazandırıldığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Ağaçlandırma çalışması yapılan alanda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit edildi. Çukurlar hazırlandı, çalı ve diğer zararlı otlar temizlendi ve toprak gübrelenerek zenginleştirildi. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak ilk etapta 500 fidan dikimi halkın ve Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Boş atıl ve otlar içindeki alan bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürüldü. Bölge halkına hayırlı olsun “ dedi.
Dikilen fidanların bekçisi olacağız.
Kilim Lisesi İngilizce Öğretmeni Özlem Erkiletlioğlu yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerde görev almalarından son derece mutlu olduklarını ve dikilen fidanların bekçisi olacaklarını, öğrenciler ile zaman zaman gelerek bunların bakım ve sulamasını da yapacaklarını söyledi.
150 cm boyunda çam fidanları…
Bölgeye 150 cm boyunda çam fidanları dikildiğini çünkü çam fidanlarının dayanıklı, hızlı gelişen ve uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ağaçlandırma çalışmalarımıza yeni bir düzenleme getirerek, öncelikle bölge ağaçlandırma planı yaptıklarını ve daha sonra bölge halkının katılımı ile fidan dikimlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.