X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Liseli Öğrenciler Projelerini Görücüye Çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Liseli Öğrenciler Projelerini Görücüye Çıkardı

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:19
TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU (TÜBİTAK) TARAFINDAN DÜZENLENEN '46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI' BAŞLADI.
Liseli Öğrenciler Projelerini Görücüye Çıkardı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen ’46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ başladı.
Erciyes Üniversitesi Süleyman Demirel Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmada, genç mucitler projelerini sundu. Yaklaşık 7 ilden 190’a yakın öğrencinin katıldığı yarışma hakkında bilgiler veren TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Sebahattin Ünalan, "TÜBİTAK tarafından liseli öğrencilerimize yönelik düzenlenen bir etkinliktir. Çocuklarımız hazırlamış olduğu projeleri sergiliyorlar. Burası hem vatandaşlarımıza hem de öğrencilerimize açıktır. Bu bir yarışmadır. Bu yarışmanın sonucunda sergilenen 100 proje içerisinden 15’ini Ankara’ya göndereceğiz" ifadelerini kullandı.
Ünalan ayrıca, "Bu etkinlik eş zamanlı olarak 11 ilimizde de devam etmektedir. Oralardan gelecek olan diğer projeler ile birlikte Türkiye genelinde bir yarışmaya katılmış olacağız. Burada 7 ilden 270’e yakın öğrenci ve öğretmen bulunmaktadır" dedi.