X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehir Mezarlığı’na 10 Bin Fidan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehir Mezarlığı’na 10 Bin Fidan

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:28
BAHARIN GELMESİYLE BİRLİKTE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA HIZ VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHİR MEZARLIĞI'NA TOPLAM 2 BİN ADET ÇAM FİDANI DİKTİ. SON İKİ YILDA YAPILAN DİKİMLERLE BİRLİKTE ŞEHİR MEZARLIĞI'NDA TOPLAM 10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞMUŞ OLDU.
Şehir Mezarlığı’na 10 Bin Fidan

Baharın gelmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Şehir Mezarlığı’na toplam 2 bin adet çam fidanı dikti. Son iki yılda yapılan dikimlerle birlikte Şehir Mezarlığı’nda toplam 10 bin fidan toprakla buluşmuş oldu.
Daha yeşil bir için ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, önemli bölgelere fidan dikmeye devam ediyor. Bu çerçevede Şehir Mezarlığı’nda daha yeşil bir doku oluşturabilmek amacıyla düzenli olarak fidan dikimi yapan Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar 10 bin çam fidanını toprakla buluşturdu. Dikilen fidanları sulamak amacıyla da 9 bin metre damlama sulama sistemi kuruldu.
Şehrin her bölgesinde daha yeşil bir doku oluşturmak amacında olan Büyükşehir Belediyesi, fidan dikim çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam edecek.