X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kayseri İŞKUR İletişimde De Engelleri Aşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İŞKUR İletişimde De Engelleri Aşıyor

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE MELİKGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE PERSONELE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLİYOR
Kayseri İŞKUR İletişimde De Engelleri Aşıyor

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Melikgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak iş arama, işe yerleştirme ve danışmanlık gibi hizmetlerin sunulmasında görevli olan İş ve Meslek Danışmanı personeline İşaret Dili Eğitimi veriyor.
İş arama sürecinde dezavantajlı grupta değerlendirilen işitme ve konuşma engelli vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini artırmak ve daha etkin bir danışmanlık faaliyeti gerçekleştirebilmek amacıyla yapılan İşaret Dili Eğitiminde, İş ve Meslek Danışmanları özellikle istihdam süreçlerinde ve mülakatlarda sağlıklı iletişim kurulmasını sağlayacak kelimeler, cümleler ve kalıplar öğreniyor.
İş ve Meslek Danışmanlarının bu eğitimi almasındaki öneme vurgu yapan Kayseri İŞKUR Şube Müdürü Cengiz Laçin, "İşitme engelli vatandaşlarımıza bire bir hizmet sunabilmek ve onları işgücü piyasasına dahil etmek için öncelikle iletişim engellerini aşmamız gerekiyor. Hizmetlerimizde verimliliği arttırmamızı sağlayacak olan bu eğitimler sayesinde istihdam için fırsat eşitliği kapsamında bir engeli daha ortadan kaldırmış olacağız. Bu bakımdan işbirliğini esirgemeyen Melikgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ve değerli eğitmenlerine teşekkür ederiz” dedi.