X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bitpazarı’nda Bayram Hareketliliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bitpazarı’nda Bayram Hareketliliği

  • Giriş Tarihi: 12.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIN UĞRAK YERİ OLAN BİTPAZARINDA RAMAZAN BAYRAMININ YAKLAŞMASIYLA BİRLİKTE YAŞANAN HAREKETLİLİK SATICILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Bitpazarı’nda Bayram Hareketliliği

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala çarşı ve pazarlardaki bayram hareketliliği bitpazarında da yüzleri güldürdü.
Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla ’de hafta sonu çarşı ve pazarlar, bayram alışverişine çıkan vatandaşlarla doldu. Kayseri’de özellikle Sivas Caddesi, Kapalı Çarşı ve İnönü Bulvarı’nda bayram yoğunluğu yaşandı.
Bayram yoğunluğunun yaşandığı bir diğer yer ise Caferbey Mahallesi’nde bulunan bitpazarı oldu. Özellikle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan bitpazarında, giyim eşyalarından hediyelik eşyalar, elektronik eşyalardan parfümlere kadar her şey satılıyor.
15 TL’den ayakkabı fiyatlarının olduğunu söyleyen satıcılar, "Dar gelirli vatandaşlar, burada çok fazla para harcamadan tepeden tırnağa bayramlıklarını alabiliyorlar" diye konuştu.
SURİYELİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ
Bayram yoğunluğunun yaşandığı bitpazarına dar gelirli vatandaşların yanında Suriye’den gelen mülteciler de de büyük ilgi gösterdi. Bayram yoğunluğundan dolayı memnun olduklarını söyleyen satıcılar, özellikle Suriyeli müşterilerinin daha çok olduğunu ve satışlarda yüzlerini güldürdüklerini söyledi.