X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Tapsız: “Kilis, Kültür Ve Turizmin Parlayan Yıldızı Olacak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Tapsız: “, Kültür Ve Turizmin Parlayan Yıldızı Olacak”

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
VALİ SÜLEYMAN TAPSIZ, KİLİS’İN ZENGİN BİR KÜLTÜR MİRASININ SAHİBİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
Vali Tapsız: “Kilis, Kültür Ve Turizmin Parlayan Yıldızı Olacak”

Vali Süleyman Tapsız, ’in zengin bir kültür mirasının sahibi olduğunu söyledi.
Kilis’in doğal güzelliklere, binlerce yıllık tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan önemli bir turizm potansiyeli olduğunu ifade eden Vali Tapsız’ın bu haftaki durağı Kilis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü oldu.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında brifing alan Vali Tapsız, “Turizm alanında tanıtımımızın daha etkin hale getirilmesinde yapılacak çalışmalar kapsamında Kilis’imizin bölgemizde ve Türkiye’de özellikle inanç turizminin merkezi haline getirmek için yerel yöneticilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın ve vatandaşlarımızın el birliği ile gayret göstermeleri gerekmektedir”dedi.
Vali Tapsız, inanç turizminin önemine dikkat çekerek, “Turizm denilince sadece deniz, kıyı turizmi akla gelmemelidir. Tarih, kültür ve inanç turizmi de çok önemlidir. Ben inanıyorum ki, tarihin en eski dönemlerinden günümüze değin bütün çağların en güzel örneklerinin görüldüğü, kültürel ve turistik potansiyeli çok yüksek olan Kilis, turizmin parlayan yıldızı olacaktır” dedi.