X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kırklareli Lale Bahçesine Döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lale Bahçesine Döndü

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
YURDUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE KAR YAĞIŞI VE KIŞ DEVAM EDERKEN, KIRKLARELİ’NDE İSE PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN ŞEHRİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE EKİLEN LALELERLE BAHAR HAVASI YAŞANIYOR.
Kırklareli Lale Bahçesine Döndü

Yurdun çeşitli yerlerinde kar yağışı ve kış devam ederken, ’nde ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin çeşitli yerlerine ekilen lalelerle bahar havası yaşanıyor.
Kırklareli Belediyesi ekiplerinin başlattığı yeşillendirme çalışmaları kapsamında ekilen laleler kentin çeşitli yerlerinde açınca baharın gelişini müjdeledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin çeşitli bölgelerine ekilen 60 bin lale kente ayrı bir güzellik kattı.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli’ni yeşillendirmek adına özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. 60 bin adet lale ektiklerini belirten Başkan Kesimoğlu, "Kasım, Aralık ve Ocak döneminde ekilen lale soğanları kentimizi renklendirdi. Peyzaj düzenlemelerimiz kapsamında cadde, sokak, kavşak, orta refüj ve parkları mevsimlik çiçeklerle donattık. Bu güzel görüntüyü vatandaşlarımızın da korumasını bekliyoruz" diye konuştu.