X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kartepe’de Ağaçlara Kar Bakımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kartepe’de Ağaçlara Kar Bakımı

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:28
KARTEPE BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ, KAR YAĞIŞI ARDINDAN İLÇEDE PARK VE KAMUSAL ALANLARDA AĞAÇLARA YÖNELİK KAR BAKIMI ÇALIŞMASI YAPTI.
Kartepe’de Ağaçlara Kar Bakımı

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kar yağışı ardından ilçede park ve kamusal alanlarda ağaçlara yönelik kar bakımı çalışması yaptı.
Kışın etkili geçtiği Kartepe ilçesinde belediye ekipleri yeşil bitki örtüsünün mevsim koşullarına yenik düşmemesi için ağaçlara kar bakımı çerçevesinde Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 5 kişilik 3 farklı ekip görev yaptı. İlçe genelinde ring halinde dolaşan ekipler özellikle park ve kamusal alanlarda kardan etkilenen ağaçlara yönelik bakım çalışmalarında bulundu. Ekipler ağaçlar üzerinde biriken kar yığınlarını silkelerken, yan yatan ağaçları da düzelterek kazıklarla sabitledi.
Her mahalleye ulaşarak ağaçların kara yenik düşmemesi için kar yağışı süresince görevlerini aralıksız gerçekleştirecek ekipler, kırılan ve hasar gören dalları da budayarak ağaçların estetik görüntüsünü korumaya çalışıyor.