X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İzmit Belediyesi Atık Lastikleri Dönüştürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İzmit Belediyesi Atık Lastikleri Dönüştürüyor

  • Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 12:00
ÖRNEK ÇEVRE PROJELERİNE İMZA ATAN İZMİT BELEDİYESİ’NDE ATIK LASTİKLERİN GERİ DÖNÜŞÜM YOLUYLA TEKRAR EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN DE ÇALIŞMALAR YAPILIYOR.
İzmit Belediyesi Atık Lastikleri Dönüştürüyor

İzmit Belediyesi, atık lastiklerin geri dönüşüm yoluyla tekrar ekonomiye kazandırılması için çalışma başlattı.
İzmit Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İzmit’teki lastik satış ve tamir işi yapan işyerleri ziyaret edilerek atık lastiklerin geri dönüşümünün önemi anlatılıyor. İlk etapta 25 işyerini ziyaret eden belediye yetkilileri, “Kullanılmış lastikleri çöpe atmayın. Bunları lisanslı firmalara verin. Lisanslı firmalar dışında lastik toplayanları bize bildirin. Çünkü yasa gereği atık lastiklerin lisanslı firmalar tarafından toplanıp geri dönüşünün sağlanması gerekiyor” uyarılarında bulundular.
Ziyaretler sırasında lastik tamir ve değişimi yapan işyerlerinin ellerindeki kullanılmış lastikleri lisanslı firmalara verip vermedikleri de denetlendi. İlgililer, işyerlerinin teslim ettikleri lastikler karşılığında atık alındı formu almaları gerektiğini de söylediler. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, bir hafta içinde şehirdeki bütün lastik tamir ve değişimi yapan işyerlerine gidileceğini de ifade ederek, “Belediye Başkanımız atık lastiklerin geri dönüşümüne büyük önem veriyor. Çevremizin daha temiz ve yaşanabilir olması için bu tür projelerin yaygınlaştırılmasını isteyen Belediye Başkanımızın direktifleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. İzmit’te ayda ortalama 20-30 ton atık lastik toplayarak bunların geri dönüşümü sağlanmaktadır” şeklinde konuştular.