X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kartepe’de Gıda Denetimleri Sıklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kartepe’de Gıda Denetimleri Sıklaştı

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
KARTEPE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI EKİPLER İLÇEDE GIDA İŞİ İLE UĞRAŞAN İŞLETMELERE YÖNELİK DENETİMLERDE, ÜRÜNLERİN SON KULLANMA TARİHLERİNİ KONTROL ETTİ.
Kartepe’de Gıda Denetimleri Sıklaştı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda işi ile uğraşan işletmelere yönelik denetimlerde, ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etti.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda üretimi ve satışının yapıldığı işletmelerde denetim gerçekleştirdiler. Denetimlerde işletmelerin genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluğunu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, ürün etiketlerinin kontrolü, işyeri açma ruhsatı ve çalışma ruhsatı, çalışan personelin kıyafetleri ve hijyen eğitim sertifikaları gibi konularda denetim ve kontroller de bulunuldu. Market denetiminde zabıta ekipleri olumsuz bir durumla karşılaşmadı.
Gıda maddelerinin tüketicilere ulaşmasında satış yapan esnafın uyması gereken kurallar olduğunu hatırlatan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, bu kapsamda marketlerde satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihlerini de ekipleri aracılığıyla denetlediklerini kaydetti. Çelik, “İlçemizde faaliyet gösteren market, bakkal ve süpermarket statüsündeki işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerimiz belirlenen sıklıkla gerçekleştirmekteyiz. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle taviz verilmeyecektir” dedi.