X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Atık Yağlar Geri Dönüşüme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Atık Yağlar Geri Dönüşüme

  • Giriş Tarihi: 22.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
İZMİT BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN BİTKİSEL ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR HIZLA DEVAM EDİYOR.
Atık Yağlar Geri Dönüşüme

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen bitkisel atık yağların geri dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.
İzmit’te Çevre Koruma Yetkilileri, proje kapsamında ev ve işyerlerinden atık yağları toplayarak bunları tekrar ekonomiye kazandırıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, İzmit’te lokanta, pastane ve restaurant gibi 600’e yakın işyeriyle atık yağ sözleşmesi yapıldığını belirterek, “’Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’ gereğince atık yağların Bakanlık’tan lisans almış firmalarca toplanması gerekiyor. Bu konuda kontrol de belediyelere ait. İzmit Belediyesi olarak İzmit’teki işyerlerini tek tek ziyaret edip atık yağları lisanslı firmalara teslim edip etmediklerini kontrol ediyoruz. 1 litre atık yağın 1 milyon metreküp temiz suyu kirlettiği gerçeğini hatırlatıp atık yağlarını çöpe atmamalarını mutlaka özel kaplarda biriktirmelerini, daha sonra da bunları lisanslı firmaya teslim etmelerini istiyoruz. İzmitli esnafların duyarlılığına teşekkür ederiz” dediler.
İzmit’teki işyerlerinden ayda ortalama 12 ton atık yağ toplanarak bunların geri dönüşümünün sağlandığı bildirildi.