X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Endonezyalı Çocuklar Kocaeli’ye Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Endonezyalı Çocuklar ’ye Geldi

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 12:31
23 NİSAN ULUSLARARASI ÇOCUK EĞİTİM VE EĞLENCE FUARI İÇİN KOCAELİ’YE GELEN ENDONEZYALI ÇOCUKLAR MİSAFİR OLACAKLARI AİLELERLE BULUŞTU.
Endonezyalı Çocuklar Kocaeli’ye Geldi

23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı için ’ye gelen Endonezyalı çocuklar misafir olacakları ailelerle buluştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı için yurt dışından ilk misafirler gelmeye başladı. Pazar gecesi Kocaeli’ye gelen Endonezyalı misafirler, fuar süresince evlerinde misafir olacakları ailelerle Başiskele Kartonsan Ortaokulu’nda buluştu. Başiskele Kartonsan Ortaokulu’nda kalacakları ailelerle buluşan Endonezyalı çocukları misafir edecek ailelerin arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Başkan Vekili Zekeriya Özak da bulunuyor. Kartonsan Ortaokulu’nda misafir edecekleri çocukları alan Özak ve Büyükakın ailesi, misafirlerini sıcak bir karşılamanın ardından evlerine götürdü.
Bu yıl 44 ülkeden bin 100 çocuğun katılacağı şenlik ve eğlence fuarı için ilimize gelen çocuklar her yıl olduğu gibi ailelerin evinde misafir edilecek. 44 ülkeden şenliğe gelecek dünya çocukları, ülkemizin, şehrimizin ve kültürümüzün tanıtılması, Kocaeli’ndeki çocuklarla kaynaşmaları, kalıcı dostluklar oluşturmaları amacıyla aileler tarafından misafir ediliyor.