X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Wushu Şampiyonu Abdullah Yuşa Herkesi Büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Wushu Şampiyonu Abdullah Yuşa Herkesi Büyüledi

  • Giriş Tarihi: 23.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 23.4.2015 21:45
23 NİSAN ÇOCUK FUARI’NIN EN KÜÇÜK SPORCULARINDAN ABDULLAH YUŞA, BAŞARILI WUSHU HAREKETLERİ İLE HERKESİ BÜYÜLEDİ.
Wushu Şampiyonu Abdullah Yuşa Herkesi Büyüledi

23 Nisan Çocuk Fuarı’nın en küçük sporcularından Abdullah Yuşa, başarılı Wushu hareketleri ile herkesi büyüledi.
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde, Wushu dünya şampiyonu sporcularından oluşan grup, muhteşem bir gösterdi sergiledi. Her birinin çok başarılı hareketleri ile beğeniyle izlenen gösteride 6 yaşındaki Abdullah Yuşa büyük ilgi gördü.Bu sene 4.’sü düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Çocuk Festivali’nde 6 yaşında olmasına rağmen birbirinden zor hareketleri başarı ile sergileyen 6 yaşındaki Abdullah Yuşa ve Ayşe Sude dikkat çekti. Abdullah ve Yuşa ‘nın yaptığı hareketleri ilgi ile izleyen seyirciler genç sporcuları bol bol alkışladı.
Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Abdullah Yuşa’nın, 2014 yılında kendinden yaşça büyük sporcuları yenerek Türkiye Şampiyonu olduğunu ve uluslararası turnuvalarda mücadele ettiğini aktardı. Akyüz, Türkiye Wushu milli takımının Dünya’da ilk 5’te yer aldığını ve Abdullah Yuşa gibi genç sporcuların bu başarıyı daha da artıracağını aktardı.
Wushu gösterisi yapan grubun arasında 4 kardeş de bulunuyor. Ayrıca dünya şampiyonu olan Zeynep, Elif, Necmettin Erbakan Akyüz ve Ayşe Akyüz kardeşler spor yapmak isteyen çocuklara örnek teşkil etti.