X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İzmit Belediyesi Geri Dönüşümle Ekonomiye Katkı Veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İzmit Belediyesi Geri Dönüşümle Ekonomiye Katkı Veriyor

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
İZMİT BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARLA KAĞIT, CAM, PLASTİK VE METALLER AYRI TOPLANARAK BUNLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLE EKONOMİYE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLANIYOR.
İzmit Belediyesi Geri Dönüşümle Ekonomiye Katkı Veriyor

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla kağıt, cam, plastik ve metaller ayrı toplanarak bunların geri dönüşümü ile ekonomiye önemli katkılar sağlanıyor.
Geri dönüşüm projelerini 6 yılı aşkın zamandır büyük bir başarı içerisinde sürdürdüklerini söyleyen yetkililer, “Yaşadığımız dünyada bütün hammaddeler sınırlı şekilde bulunuyor. Bu yüzden de hammaddeleri ya tasarruflu kullanacağız ya da geri dönüşüm projelerine önem vereceğiz. İzmit Belediyesi olarak yıllardır yüzlerce ton atık kağıt, atık yağ, atık lastik toplayarak bunların geri dönüşümünü sağlayarak ekonomiye önemli katkılar sağlıyoruz. İzmit Belediyesi olarak okullarda, kurslarda ve evlerde geri dönüşümün önemini anlatarak bu konuda toplumun her kesiminin desteğini sağlamaya çalışıyoruz” dediler.
İzmit Belediyesi yetkilileri, vatandaşlardan kağıt, cam, metal, plastik gibi maddeleri çöpe atmamalarını da isteyerek, “Gelişmiş ülkelerde bu maddeler ayrı ayrı toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor. Ülkemizde de son yıllarda bu konuda ciddi çalışmalar yapılıyor. Belediye olarak şehrin 1350 noktasına geri dönüşüm konteynırı koyduk. Vatandaşlar, ev ve işyerlerindeki geri dönüşümü mümkün olan maddeleri bu konteynırlara atarlarsa ekonomiye de katkı sağlamış olurlar” şeklinde konuştular.