X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Filistinli Öğrenciler Çanakkale’de Duygusal Anlar Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Filistinli Öğrenciler Çanakkale’de Duygusal Anlar Yaşadı

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:51
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI GENÇLİK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BİRİMİ, ÇANAKKALE’YE GEZİ DÜZENLEDİ.
Filistinli Öğrenciler Çanakkale’de Duygusal Anlar Yaşadı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uluslararası Öğrenci Birimi, Çanakkale’ye gezi düzenledi.
Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle düzenlenen geziye, Dünya’nın dört bir yanından üniversite eğitimi almak için Kocaeli’ne gelen yaklaşık 30 yabanci öğrenci ile birlikte idareciler katıldı. Geziye katılan Filistinli Muhammed Deeb şehitlikte bulunan Filistinlilere ait mezarları görünce çok duygulandı. Çanakkale’deki cepheleri yerinde görme fırsatı bularak, yaşadıkları ülkenin tarihini, kültürünü öğrenmekten oldukça memnun olan üniversitelilerden bazıları büyük dedelerinin de aynı cephede savaştığını söyledi.
Şehitliğin tarihi mekanları olan Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Sargı Yeri, Şehitlik Abidesi, Morto Koyu, Yahya Çavuş, Müze, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı’nı gezen öğrenciler bol bol fotoğraf çekti. Rehberlerin savaşta yaşananları anlattığı olaylar üniversiteliler tarafından ilgi ile takip edildi.