X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir’den Sel Bölgesinde Dezenfeksiyon Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir’den Sel Bölgesinde Dezenfeksiyon Çalışması

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 17:09 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE BAĞLI EKİPLER SEL BASKININDA MAĞDURİYET YAŞAYAN VATANDAŞLARIN EVLERİNE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI.
Büyükşehir’den Sel Bölgesinde Dezenfeksiyon Çalışması

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler sel baskınında mağduriyet yaşayan vatandaşların evlerinde temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri yaşanan sel olayından sonra mağdur olan vatandaşların sağlıklarının etkilenmemesi için dezenfeksiyon çalışmaları yaptı. Büyükşehir bağlı ekipler vektör özelliği taşıyan sivrisinek, karasinek, kemirgen ve haşerelere yönelik olarak ve belediyenin sorumluluk alanları olan altyapı sistemleri ile üreme alanlarında yapılan ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu amaç ile ekipler dezenfeksiyon ve koku giderilmesi amacı çalışmalar başlatıldı. Başta Kartepe ve Gölcük olmak üzere Kaymakamlıklardan alınan listelere göre evlerinde sorun yaşayan tüm vatandaşlara halk sağlığının korunması ve yaşanan bir derece azaltılması amacı ile adres tespiti yapılarak çalışmalarını sürdürüyor.