X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kocaeli’de Vektör Mücadelesine Yeni Araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Vektör Mücadelesine Yeni Araç

  • Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMETE ALDIĞI AMFİBİ ARAÇ İLE HEM KARADA HEMDE SUDA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.
Kocaeli’de Vektör Mücadelesine Yeni Araç

Büyükşehir Belediyesi, vektör mücadelesinde kullanılmak üzere yeni bir amfibi araç tahsis etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulaşılması zor olan noktalarda ilaçlama yapılması için yeni bir aracı hizmete sundu. Hem karada hem de suda hareket edebilen araç, en kritik sivrisinek üreme alanlarının dahi düzenli olarak kontrol altında tutulmasını sağlıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde 12 ay boyunca yaz ve kış aylarında aralık verilmeksizin tüm üreme alanlarında vektör özellik taşıyan canlılarla mücadele ediliyor. Periyodik olarak uygulanan vektör mücadelesi hizmeti kapsamında yeni bir amfibi araç Kocaeli halkının hizmetine sunuldu.
Hem karada hem de suda hareket edebilme özelliğine sahip 8X8 araç ile sivrisinek mücadelesinde çok daha kısa zamanda çok daha geniş alanların ilaçlanması sağlanıyor. Bu araç sayesinde 4 personelin tüm gün çalışarak yapabildiği uygulamalar tek personelle 1 saat içerisinde gerçekleştirilebiliyor.
Bu amaçla 59 personel ve 18 adet ekipten oluşan kadroya eklenen araç sayesinde normal araçlarla ilaçlanamayan dere yatakları, göl kıyıları ve sazlık alanlar gibi ulaşılması zor alanlarda insan gücüyle yapılamayan uygulamalar gerçekleştirilebilecek.