Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ferdi Özbeğen kırgın gitti

Giriş Tarihi: 29.1.2013 08:49 Güncelleme Tarihi: 29.1.2013 15:38

Sanatçı Ferdi Özbeğen'in solunum yetmezliği sebebiyle vefat etmesi üzerine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen sanatçılar Ümit Besen, Selami Şahin ve Coşkun Sabah "Böyle birisini kaybettiğimiz için çok üzgünüz" dediler.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Selami Şahin, Özbeğen'le 45 yıllık bir dostluğunun olduğunu belirterek, "Üzülmemek elde değil. Kalbi, ruhu çok güzel bir insandı. Nedense 2012 ve 2013 yılında birçok sanatçı arkadaşımızı kaybettik. Allah kimseye dert keder vermesin, onun yerini kimse dolduramaz. Yüreğim sızlıyor" diye konuştu. Sanatçı Ferdi Özbeğen'i bugün ziyaret ettiğini ifade eden Şahin, "İnşallah iyi olur demiştim. Ama kader bu zaten, her canlı ölümü tadacaktır" ifadelerini kullandı.

Özbeğen'le sık sık telefonda konuştuğunu dile getiren Şahin, Özbeğen'in kendisine ''Bu durumda beni kimsenin görmesini istemiyorum'' dediğini aktardı.

Ferdi Özbeğen'inin ölüm haberinin duyulması üzerine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Ümit Besen de geldi. Güçlükle konuşan Ümit Besen, gözyaşlarını tutamadı. Besen, "Başımız sağolsun gerçekten de çok üzgünüm. O benim mazimdi, mazimi kaybettim diyebilirim. Seksenli yıllarda tatlı bir rekabet içerisinde bu işi çok güzel götürdük. Saygı sevgi konusunda birbirimizi kırmadık. Her zaman Ferdi Özbeğen'e 'Sen olmasaydın ben de bu müzik dünyasında olmayacaktım. Sen bu plakı tutturmasaydın bana da plak teklifi gelmeyecekti' diyordum" şeklinde konuştu.

Özbeğen'in son zamanlarda müzik dünyasına küstüğünü belirten Besen, "Aralık'ın 21'inde aynı hastalıktan kardeşimi de kaybettim ve onun için bu ikinci olay bana çok ağır geldi" sözlerini sarfetti.

Sanatçı Coşkun Sabah ise, "Yeri doldurulamayacak bir sanatçıydı. İlla yeni arkadaşlar yetişecektir. Ama onların yerini kimse dolduramaz. Biz çok iyi arkadaşlardık. Yavaş yavaş herkes ölüyor. Acaba sıra bize mi geldi. iyice hayatın tadı tuzu kaçtı. Biz sevenleri olarak bu ortama gelmek istedik. Ama görüyorum ki sadece bizler varız. Kırgın gitti. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferdi Özbeğen kırgın gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz