Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşevi Oyuncuları Sarı Köpek ile istanbul'da

Giriş Tarihi: 8.2.2013 14:23 Güncelleme Tarihi: 8.2.2013 14:24

Düşevi Oyuncuları’nın bu sezonda sahneye koyduğu ‘SARI KÖPEK’ oyunu sadece 2 gösterim için İstanbul’da.

İki mahkumun gözünden özgürlüğü, tutsaklığı anlatırken, sistem üzerinden gerçek tutsaklığın ne olduğunu sorgulayan 'SARI KÖPEK' 10 Şubat'ta Sahne Beşiktaş İstanbul'da, 11 Şubat'ta ise Caddebostan Kültür Merkezi Küçük Salon'da sahnelenecek.

"İzin verilseydi nasıl bir insan olurdun? Masum duran zincirler olmasaydı, kural, yasa, töre, para, müdür, okul, patron, senden neler alır? Bu sisteme uymazsan neyle tehdit edilirsin; 'Öteki' olmakla mı?" sorularına cevap arayan oyun; 'SARI KÖPEK' Sarı ve Köpek, iki meczup, iki kovulmuş, iki lanetlinin çocuksu gözünden özgürlük/tutsaklık, hiçbir yerde, herhangi bir zamanda, hiç kimsenin hikayesini anlatıyor.

OYUNDA KİMLER YER ALIYOR?
Geçtiğimiz yıl Devlet Tiyatrosuna girmeye hak kazanmış Murat Can Kibiroğlu'nun yazdığı, Bursa Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Volkan Çetinkaya'nın yönettiği oyunda, Sarı rolünde Samsun Devlet Opera ve Bale Sahne Müdür Yardımcısı Vedat Kurtuluş Depe, Köpek rolünde Ordu Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Hakan Alkan, gardiyan rolünde de Düşevi Oyuncuları'nın tecrübeli ismi Olgun Aydın görev yapıyor.

Yönetmen Yardımcısı: Mübeccel Yalçın, Dekor-Işık Tasarım: Ersoy Çelikpazu, Kostüm Tasarım: Gülnur Çağlayan, Efekt: Muammer Aydoğan, Fotoğraf: Özgür Örsoğlu, Makyaj: Pınar Çelikpazu – Ferda Kaynar Kostüm Uygulama: Fadime Aygar, Realizasyon Danışmanı: Hakkı Kandır, Kondüvitler: Turhan Koç ve Uygar Karataş.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşevi Oyuncuları Sarı Köpek ile istanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz