Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Genç sanatçılara yer vermeye çalışıyoruz'

İstanbul'da genç sanatçılara kapısını açan bağımsız sanat alanı Mixer'in kurucusu Hamutçu "Galeri mekânı dışında internette online bir platformumuz da var" dedi

Eserlerini İstanbul'da üretmek burada sergilemek isteyen genç sanatçılar her gün artıyor. Türkiye'den genç sanatçıların büyük bir kısmı yurtdışına gitmektense burada eserlerini üretmenin yollarını arıyor. Avrupa ya da ABD'den de Türkiye'deki sanat ortamını merak edip gelen burada sergi açmak isteyen genç sanatçıların sayısı hiç de az değil. Bu yıl tüm bu gençlere kucak açan bir sanat mekânı dikkat çekti: Mixer. Mixer'in hedefi genç ve bağımsız isimlere yer açmak. Mixer'in kurucusu Hamit Hamutçu "Sanatçıların kariyerinin erken aşamalarında üstesinden gelmeleri gereken birçok konu var. Bir taraftan kendilerini rahatça ifade edebilecek ve üretimleri ile ilgili onları cesaretlendirecek bir alan arayışındayken, bir yandan da hayatlarını devam ettirebilecek maddi getiriye ulaşmaya çalışıyorlar. Buna çözüm üretiyoruz. Konuyu sadece sanatçı özelinde değil, sanat izleyicisi tarafından da ele aldık. Mixer'de sanat izleyicileri ve koleksiyonerler için birçok sanatçının işlerini aynı anda bir arada görebilecekleri ve fiyat olarak da son derece erişilebilir bir alan yarattık" dedi.

İNTERNETTE SERGİ
Sadece galeri mekânında değil internet ortamında da eser sergiliyorlar: "Fiziksel galeri alanımızın yanında online bir platformumuz da bulunuyor. www. mixerarts.com'dan sanatçılara ulaşmak ve eserlerini satın almak mümkün. Bu platform aslında bizi İstanbul'un dışına da taşıyor." Mikser, bünyesinde "Mixer ArtLab" adlı bir de proje bulunuyor. Bu proje kapsamında mekân bir atölye olarak kullanılıyor ve izleyiciler atölyeyi ziyaret edebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Genç sanatçılara yer vermeye çalışıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz