Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kampüste Senfonik Akşamlar' Anadolu turnesinde

Giriş Tarihi: 16.10.2013 15:47 Güncelleme Tarihi: 16.10.2013 15:48

“Kampüste Senfonik Akşamlar” turnesinin dördüncüsü bu yıl Doğu ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki üniversitelerde gerçekleştirilecek.

Dünyada bugüne kadar kesintisiz devamlılık sağlamış, en köklü senfoni orkestralarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Doğuş Grubu ve üniversiteler iş birliği ile 22-28 Ekim tarihleri arasında 5 şehirde düzenleyeceği 5 konserle, İç Anadolu ve Doğu Anadolu üniversitelerindeki gençler ve bu şehirlerdeki klasik müzik tutkunları ile buluşacak. CSO, ayrıca 25 Ekim Cuma günü Kayseri Valiliği'nin ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımlarıyla gerçekleştirilecek özel bir konserde sahne alacak.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek projeyle klasik müziği Türkiye'deki tüm gençlere sevdirmek ve uzun vadede bu müzik türüne ülkemizde hak ettiği önemi kazandırmak hedefleniyor.

CSO, BU YILKİ TURNEYE YOZGAT'TAN BAŞLIYOR

22 Ekim'de Yozgat Bozok Üniversitesi ile başlayacak "Kampüste Senfonik Akşamlar" turnesi, 23 Ekim Çarşamba günü Nevşehir Üniversitesi'nde devam edecek. CSO, 26 Ekim tarihinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde gerçekleşecek konserin ardından, 28 Ekim Pazartesi günü Malatya İnönü Üniversitesi'nde vereceği konserle turneyi noktalayacak. CSO, 4 ildeki müzikseverlerle saat 19.30'da buluşacak.

CİHAT AŞKIN VE İDİL BİRET BİR KEZ DAHA CSO İLE SAHNEDE

Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası; Yozgat ve Nevşehir konserlerinde dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'e; Sivas ve Malatya konserlerinde ise ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın'a eşlik edecek.

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL CSO'YU KAYSERİ'DE İZLEYECEK

CSO, turne devam ederken 25 Ekim'de Kayseri'de İdil Biret ve Cihat Aşkın'a eşlik edeceği özel bir konser gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilecek bu özel konser Kayseri Valiliği'nin ev sahipliğinde Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayı'nda gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kampüste Senfonik Akşamlar' Anadolu turnesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz