Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekim için 12 öneri

Giriş Tarihi: 18.10.2013

Bu ayda boş vakitlerinizde ne yapacağınızı, günlerinizi nasıl renklendireceğinizi düşünüyor, yeni kitapları, filmleri, sergileri, albümleri merak ediyorsanız; Cosmopolitan dergisinin hazırladığı ajandaya göz atın

Bu Belgeseli Seveceksiniz
National Geographic Channel'ın ikinci sezonuyla yayına başlayan belgesel dizisi 'Zihin Oyunları' (Brain Games), 20 Ekim'e kadar her pazar 22:00-23:00 saatleri arasında ekranda. Jason Silva'nın sunuculuğunu yaptığı belgeselde; eğlenceli deneyler, gizli kamera görüntüleri ve uzman değerlendirmeleri eşliğinde davranışlarımızı yöneten alışkanlıkların incelenişine şahit olacağız.

Ofiste Sanat
Aysun Akbulut'un NG İletişim Ajansı ve Artshift işbirliğinde gerçekleştirilen 'Oyun Dışı/Out of Game' isimli sergisi, 2 Ekim tarihinde başladı ve 1 Kasım'a kadar devam edecek. Proje, son yıllarda özellikle yurt dışında yükselen bir trend olarak öne çıkan ofis mekanlarının sergi alanı olarak kullanılması fikrine paralel olarak hayata geçirilmiş. Tel: (0 212) 240 81 13.

Gerçek 'Pazar Keyfi'
Keyifli pazar kahvaltılarının fonunda çalabileceğiniz 17 şarkıdan oluşan albüm 'Pazar Keyfi', müzik marketlerde yerini aldı. Mario Biondi'nin seslendirdiği 'Never Stop', John Pizarelli'nin 'Smile' isimli parçası tam pazar günlerine göre. Ayrıca Elvis Presley, Andy Williams, Steve Winwood, The Isley Brothers, Monica Molina ve Vincent Amigo; albümde yer alan diğer isimler.

'Kız Kardeşler Arasında'
Başarılı bir kariyere sahip olmak için kız kardeşini terk eden 'Meghann', yıllar sonra 'Claire' ile yeniden bir araya gelir. 'Meghann', evlilik hazırlıkları yapan 'Claire'i yanlış bir karardan çevirmek için çabalarken kötü bir sürprizle karşı karşıya kalır. Pegasus Yayınları'ndan çıkan bu duygusal romanı Kristin Hannah yazdı.

'HAYALET' (PHANTOM)
Ed Harris ve David Duchovny'nin rol aldığı gerilim filmi 'Hayalet'te sıradan insanların nasıl imkansız seçimlerle karşı karşıya kaldıkları anlatılıyor. 'Demi' (Ed Harris), ailesini arkasında bırakarak sefere çıkan bir denizaltı kaptanıdır. Görevi ise geminin nükleer füzelerini ele geçirmeye çalışan KGB ajanlarıyla mücadele etmektir. Film bugün vizyona girdi.

DOĞU'DAN GELEN İLHAM
Rezan Has Müzesi, bu ay iki sergiye ev sahipliği yapıyor. 31 Ekim'e kadar devam edecek Drew Tal'un 'Doğu'ya Yöneliş' sergisi özellikle dikkat çekiyor. Ana teması etnisite olan sergideki eserler 'Doğu'ya Yöneliş', 'İçeriden Gelen Işık', 'Mutlak Doğru Simetri' ve 'Peçenin Ardında' olmak üzere dört başlık altında toplanıyor. Ayrıntılı bilgi için rhm.org.tr adresine tıklayabilirsiniz.

'MAHŞER'
Stephen King'in ünlü romanı 'Mahşer'in çizgi romanı, kitabın kendisi kadar ilgi çekecek gibi görünüyor. Romanın ilk bölümü Trips; ödüllü yazar Roberto Aguirre- Sacasa ve sanatçılar Mike Perkins ile Laura Martin'in, grafik sanatla öykücülüğü bir araya getirmesiyle ortaya çıkmış. Altın Kitaplar'dan çıkan bu çizgi romanı kaçırmayın.

KADINA FARKLI BAKIŞ
Sanat Alta Galerisi'nde 5 Ekim'de başlayan heykel sergisinde, Gökhan Taş'ın birbirinden ilginç eserlerini görebilirsiniz. Heykeltıraşın, çeşitli metaller kullanarak ortaya çıkardığı korse şeklindeki heykellerinde aynı zamanda kadının farklı ve zengin ruh halleri de görülebilir. Sergi 13 Kasım'a kadar devam edecek. Tel: (0 212) 282 69 65.

HIZLI BİR DÖNÜŞ YAPIYOR
John Mayer'in merakla beklenen yeni albümü 'Paradise Valley', Sony Müzik etiketiyle piyasada. Grammy ödüllü şarkıcı, besteci ve müzisyen Mayer; yeni şarkılarını ilk kez 19 Ağustos'ta David Letterman'ın 'Live on Letterman' adlı online konserinde canlı olarak çalmıştı. Katy Perry düeti 'Who You Love' ve Frank Ocean düeti 'Wildfire'ı da dinlemek için albümü mutlaka edinin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekim için 12 öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz