Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Vivaldi Orkestra' İstanbul'da

Giriş Tarihi: 13.1.2014

Antonio Vivaldi'nin kurduğu kadın orkestrasının kopyası olan 25 kişilik ünlü Vivaldi Orkestra, 17-18 Ocak'ta TİM Show Center'da sahne alacak

Rusya Devlet Akademik Oda Orkestrası "Vivaldi Orkestra," 1989'da uluslararası üne sahip, Rusya Halk Sanatçısı unvanını taşıyan viyolonist Svetlana Bezrodnaya tarafından kadınlardan oluşan bir orkestra olarak kuruldu ve ilk konserini Rusya'da gerçekleştirdi. Vivaldi Orkestra, Antonio Vivaldi'nin kurduğu kadın orkestrasının bir kopyası. Orkestranın 25 yıldır verdiği konser sayısı iki bini aşıyor. Repertuvarlarında binden fazla farklı tarzı, zamanı ve ülkeyi temsil eden eserler bulunuyor.

BACH DA VAR BEATLES DA...

Rus/Sovyet viyolin ekolünü en iyi şekilde temsil eden Vivaldi Orkestra; Moskova Konservatuvarı, New York'taki Carnegie Hall ve Lincoln Center, Londra'daki Royal Albert Hall, Viyana'daki Musikverein ve Devlet Operası, Amsterdam'daki Royal Concertgebouw, Hong Kong'daki Palace of Music gibi çok önemli merkezlerde konserler verdi. Repertuvarı, çeşitli müzik dönemleri ve tarzlarını içeren 100 civarında konser programından oluşuyor. Bunların arasında Vivaldi, Bach, Mozart, Brahms, Glinka, Çaykovski, Prokofiev, Şostakoviç, Schnittke, Denisov, Verdi ve Beatles'dan eserler bulunuyor. Günümüze kadar 26 CD albüm çıkartan orkestra yeni albüm çalışmalarına devam ediyor. Dünyada pek çok ülkede kapalı gişe, başarılı konserler veren orkestra sergilediği tüm konserler de birbirinden farklı harika bir şov sergiliyor ve seyirciye gerçek bir müzik ziyafeti sunuyor.

25 YILDA 26 ALBÜM
1989'da uluslararası üne sahip, Rusya Halk Sanatçısı unvanını taşıyan viyolonist Svetlana Bezrodnaya tarafından oluşturulan orkestra bugüne kadar 26 albüm çıkardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vivaldi Orkestra' İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz