Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'' fotoğraf sergisi açıldı

Giriş Tarihi: 3.2.2014 12:23

İstanbul 'ndaki kentsel dönüşüm çalışmalarını fotoğrafları ile belgesel hale getiren fotoğraf sanatçısı ve gazeteci 'ün '' baylıklı fotoğraf sergisi Ödemişli fotoğraf severlerle buluştu.

Ödemiş Fotoğraf Gönüllüleri ile Ödemiş Belediyesinin daveti üzerine Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde dün saat 14.00'te açılan '' fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

Çevre ilçe ve İzmir'den gelen yaklaşık 100 kişilik fotoğraf sanatçısı ve fotoğraf severin katılımı ile açılan sergi yaklaşık 65 adet fotoğraftan oluşuyor.

3 YILLIK BİR ÇALIŞMA

Tarlabaşı 'Ayıp Şehir' fotoğraf sergisi hakkında bilgi veren Ali Öz şunları söyledi: 'İstanbul'da semtinde yapılan kentsel dönüşümde bir doku bir kültür ve mimari yapılar yok oluyor. Ben de bu görüntüyü fotoğrafladım. Yaklaşık 3 yıllık bir çalışma fotoğraf sergisi ve kitap halinde çalışmalarımı tamamladım. 35 bin kare fotoğrafın içinden çıkarılan 'Ayıp Şehir' sergisi 65 adet fotoğraftan oluşuyor. Türkiye'nin birçok il ve ilçesine gezen sergimiz Ödemiş Fotoğraf Gönüllüleri ile Ödemiş Belediyesinin daveti üzerine bugün de Ödemiş'te açıldı. Ödemiş'ten, çevre ilçelerden ve İzmir'den birçok fotoğraf gönüllüsü arkadaşımız sergimize katıldı. Sergimiz Ödemiş'te bir hafta boyunca sergilenecektir. Ödemiş Fotoğraf Gönüllüleri ile Ödemiş Belediyesine davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum' dedi.

Açılışın ardından küçük salonda yapılan sunumda, Tarlabaşı sakinleri ile yapılan röpörtajlar, fotoğrafların eşliğinde açılışa katılan fotoğraf gönüllülerine sunuldu. Sunumun ardından , katılımcıların fotoğraf sanatı ve Tarlabaşı'nda yapılan kentsel dönüşüm hakkındaki sorularını yanıtladı. Sergi 5 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ayıp Şehir' Tarlabaşı fotoğraf sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz