Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in ‘Yüzleşme’si devam ediyor

Giriş Tarihi: 27.2.2014 10:30

Türkiye’de son sergisi büyük ses getiren sanatçı ’in eserleri Avrupa ve ABD’yi dolaşacak.

Çağdaş sanatın uluslararası ismi ; "Yüzleşme" başlığıyla İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirdiği sergilerle 2012 yılında Türkiye'den başladığı uluslararası sergi dizisi kapsamındaki sanat yolculuğuna dünyanın önemli sanat merkezlerinde devam ediyor.

2013 Venedik Bienaliyle eş zamanlı olarak "Momentum of Memory" başlıklı ilk yurtdışı sergisini gerçekleştiren Ahmet Güneştekin bu sergi sonrasında Contemporary İstanbul, Art Basel Miami Beach ve Art Market Budapest gibi önemli uluslararası sanat fuarlarına katıldı.

2014 yılı yolculuğuna 26 Kasım-5 Ocak tarihleri arasında Marlborough Gallery'nin New York merkezinde gerçekleştirdiği sergisiyle başlayan sanatçı, New York sergisi sonrasında sanat camiası tarafından ilgiyle karşılandığı ArcoMadrid uluslararası sanat fuarına katıldı.

Ahmet Güneştekin, 6-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük sanat fuarlarından The Armony Show'a katılacak. 6-13 Nisan tarihleri arasında Hollanda'da Art Breda uluslararası sanat fuarına katılacak olan Ahmet Güneştekin, kendisini Hollanda ve Belçika'da temsil eden Mark PeetVisser Gallery bünyesinde yer alacağı bu fuar sonrasında da galerinin Den Bosch'taki merkezinde kişisel bir sergi açacak.

Ahmet Güneştekin, 21 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında Den Bosch'ta gerçekleştirileceği sergi sonrasında ABD, İspanya, Monaco, Hollanda ve İtalya'daki kişisel sergiler ve katılacağı dünyanın önemli sanat organizasyonlarıyla uluslararası sanat yolculuğuna devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Güneştekin’in ‘Yüzleşme’si devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz