Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peker Açıkalın'ın doktorundan açıklama

Giriş Tarihi: 5.3.2014 17:40 Güncelleme Tarihi: 5.3.2014 17:41

Kalp ameliyatı geçiren Açıkalın'ın doktoru oyuncunun sağlık durumu hakkında konuştu.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Prof. Dr. Ali Metin Esen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncu Peker Açıkalın'ın medyada yer aldığı gibi kalp krizi geçirmediğini, daha önceden planlanan mitral kapak ameliyatı için 21 Şubat'ta hastaneye yatırıldığını söyledi.

Açıkalın'a 3 yıl önce ICD kalp pili takıldığını belirten Esen, şunları kaydetti:

"Hastamızda bir kalp krizi atağı söz konusu değildir. Hastamızın, o dönemlerden bildiğimiz bir mitral kapak yetersizliği de vardı. Ancak hastalığın derecesi henüz ameliyat sınırlarında olmadığı için, hastamız 3 yıldır takibimizdeydi. Bir süredir ileri düzeyde bir mitral kapak yetersizliği söz konusuydu. Bu durum da kalbi zorlamaya başlamıştı. O nedenle acilen yapılan bir ameliyat olmadı. Yani planlı bir ameliyat gerçekleştirdik. Ön tetkikleri ayaktan yapılan hastamız geçen hafta hastaneye yatırıldı. 22 Şubat'ta da hastanemizde mitral kapak ameliyatı geçirdi. Hastamıza protez kapak takıldı"

Açıkalın'ın ameliyatın ardından 2 gün yoğun bakımda tutulduktan sonra servise alındığını ifade eden Esen, "Şu anda durumu gayet iyi ve stabil. Bu hafta içinde de taburcu edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peker Açıkalın'ın doktorundan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz