Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un yeni mekanı Muğla

Giriş Tarihi: 10.3.2014 16:36 Güncelleme Tarihi: 10.3.2014 16:38

Avustralyalı aktör 'un yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği, ve 'ın da rol aldığı "The Water Diviner" filminin İstanbul'daki çekimlerini tamamlanmasının ardından film ekibi, Kayaköy Ören Yeri'ne gelerek çekimlere başladı.

ve 'ın da rol aldığı filmin İstanbul'da Sultanahmet, Çemberlitaş, Balat ve Topkapı Sarayı gibi bölgelerde çekimlerini tamamlayan film ekibi, Kayaköy Ören Yeri'ne gelerek film platosu kurdu.

Yoğun güvenlik önleminin alındığı Muğla'nın Kayaköy Ören Yeri girişine, çekimler nedeniyle izin verilmiyor.

Filmin yönetmenliğini üstlenen ile Yılmaz Erdoğan, Kayaköy'e gelerek çekimlere katıldı. Crowe, Kayaköy'e giderken araç içerisinden gazetecilere el salladı. Ören yeri girişinde aracının önünü kesen bir engelli vatandaşın ısrarı üzerine araçtan inen Crowe, bu kişiyle bir süre sohbet ederek elini tuttu.

Kayaköy'deki tarihi kilise çevresinde çekimlere başlayan film ekibinin, çevredeki bazı duvar ve telefon direklerini yapay bitkilerle dekore ettikleri gözlendi.

Çanakkale Savaşı'nda çocuklarını kaybeden ve onların ardından Türkiye'ye gelen bir babanın hikayesini anlatan film çekimleri için Kayaköy'den figüran olarak katılan vatandaşlar, döneme uygun kıyafetler giyerek çekimlerin yapıldığı alana alındı.

Çekimler için bölgeden bulunan at ve at arabaları da filmde rol alan yabancı oyuncular tarafından kullanıldı.

"The Water Diviner" filmi


Film, Çanakkale Savaşı'nda çocuklarını kaybeden ve onların ardından Türkiye'ye gelen bir babanın hikayesini anlatıyor. Çanakkale Savaşı'nda kaybettikleri çocuklarının cenazesini ülkesine götürmek için karısına söz verip, cenazeleri almak üzere İstanbul'a gelen babanın yolunun Binbaşı Cemal ile kesişmesiyle başlayan hikaye, 1914-1919 yıllarında geçiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Russell Crowe'un yeni mekanı Muğla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz