Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 boyutlu sanat müzesi eğlenceye doyuruyor

Giriş Tarihi: 24.3.2014

İstanbul'daki Vialand Tema Parkı'nda resmi açılışı yapılan ve 'Trick Art' sanat akımıyla hazırlanan 3 boyutlu sanat müzesi ziyaretçilere keyifli dakikalar geçirtiyor

İlki Güney Kore'de 2009'da açılan ve daha sonra Japonya'da da popüler hale gelen 'Trick Art' sanat akımıyla ortaya çıkarılan 3 boyutlu sanat müzesi Avrupa'da ilk kez İstanbul'da açıldı. İstanbul Eyüp'teki Vialand Tema Park'ında geçen ay kapılarını açan Alive Museum (Canlı Müze) resmi açılışı önceki gün yaptı. Yeni bir sanat dalı olarak klasik sanatın ışık ve gölge oyunlarından, modern sanat malzemelerinden, teknolojiden ve dijital sanattan faydalanan bu yeni akım, sanatseverlere 3 boyutlu resimlerin yanında, önünde ve içinde fotoğraf veya video çektirebilme hatta dokunabilme fırsatı sunuyor. Güney Koreli Creative Tong isimli bir sanat grubu tarafından yapılan 100 eserle başlayan sergiye 3 ayda bir yenilenecek. Müzeyi gezenler, Picasso ve Van Gogh gibi ressamların eserlerinin içine girmiş gibi hissederken ışık ve gölge oyunlarıyla kendilerini bir köpek balığından kaçarken ya da bir silindirin altında ezilirken resmedebilecek.

HAYAL DÜNYANI ÇEK, PAYLAŞ
Hayalle gerçeğin, gerçekle yanılsamanın arasındaki çizgileri bir süreliğine ortadan kaldıran müzede, bu ilginç sanat deneyimini fotoğraf ve videolarla ölümsüz hale getirmek de mümkün. Müzeyi ziyaret edenler eğlenceli fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerinden paylaşıyor.

AÇILIŞA ÜNLÜLER AKIN ETTİ
Resmi açılışa katılanlar arasında Emre Karayel, Erdil Yaşaroğlu, Çağla Şıkel ve Ebru Öztürk gibi ünlüler vardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 boyutlu sanat müzesi eğlenceye doyuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz