Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki ustadan tebrik

Giriş Tarihi: 27.3.2014

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği'nin "Yılın Oyunu" seçtiği "Savaş"ı izleyen tiyatronun iki büyük ismi Yıldız Kenter ve Haldun Dormen, temsilden sonra sahneye çıkarak oyuncuları tek tek kutladı

Her yıl çeşitli tiyatro topluluklarını ağırlayan Enka Kültür Sanat Buluşmaları'nın 26'ncısı önceki akşam İstanbul'daki Enka İbrahim Betil Oditoryumu'nda sahnelenen "Savaş" adlı oyunla sona erdi. Tiyatro Pürtelaş'ın ilk oyunu olan Savaş, 1992- 95 yıllarında yaşanan Bosna Savaşı'nın toplumda yarattığı tahribatı, ölüm-kalım savaşı veren bir ailenin yaşadıklarıyla yansıtıyor.

MAĞDURDAN ZALİME...
İsveçli oyun yazarı Lars Noren'in Bosna trajedisinden hemen sonra yazdığı oyunu tiyatronun da kurucusu olan Serdar Biliş, Türkçeye çevirdi ve yönetti. Oyunda Tilbe Saran, Erkan Avcı, Sermet Yeşil, Damla Sönmez ve Ecem Uzun rol alıyor. Şiddete uğrayan insanların nasıl şiddet uygulamaya başladığını, mağdurun nasıl zalime dönüştüğünü çarpıcı şekilde anlatan oyunda; Tilbe Saran aileyi bir arada tutmaya çalışan anne rolüyle izleyici karşısına çıkarken, savaşta iki gözünü kaybettikten sonra, ailesinin hiç beklemediği bir anda eve dönen babayı oynayan Sermet Yeşil, performansıyla öne çıkıyor.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Tüm oyuncuların başarılı performanslarıyla beğeni toplayan ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği tarafından Yılın Tiyatro Oyunu ödülüne layık görülen oyun dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunu izleyenler arasında tiyatronun duayenleri Haldun Dormen ve Yıldız Kenter de vardı. İki usta sanatçı oyundan sonra, sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki ustadan tebrik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz