Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Peter ve Kurt"u anlatıyor

Giriş Tarihi: 22.4.2014 14:21

Usta oyuncu , Rus besteci Sergei Prokofiev tarafından yazılan, dünyada çok önemli orkestralar tarafından çalınan ve Sting, David Bowie, Sophia Loren, Sean Connery, Jack Lemmon, Ben Kingsley, Peter Ustinov, Patrick Stewart, Sharon Stone gibi dünya yıldızlarının anlatıcılığını üstlendiği “Peter ve Kurt”u çocuklara anlatıyor!

Antonio Pirolli'nin şefliğinde İstanbul Devlet ve Senfoni Orkestrası'nın enstrümanları ve 'nın anlatımıyla müzik şöleni yaşatacak senfonik masal "Peter ve Kurt"; 25 Nisan 2014, Cuma akşamı saat 20:00'de Fulya Sanat Merkezi'nde!

Prokofiev'in 1936 yılında bestelediği bir eser olan "Peter ve Kurt"; çocukları orkestrada yer alan müzik aletleri ile tanıştırırken diğer yandan da onlara müzik yoluyla hikaye anlatılabileceğini gösteriyor. Güçlü yapısı ve eğlenceli doğasıyla dikkat çeken "Peter ve Kurt"un öyküsünde, her bir karakter bir enstrüman ya da enstrüman grubuyla ve müzik temasıyla özdeşleştirerek bir anlatıcı yardımıyla anlatılıyor.

Renkli ve yaratıcı orkestrasyonu ile hayranlık uyandıran, dünyada birçok önemli orkestra tarafından seslendirilen, birbirinden değerli sanatçıların anlatıcılığını üstlendiği "Peter ve Kurt"ta; Türkiye'de de bugüne kadar Genco Erkal, Memet Ali Alabora, Ali Poyrazoğlu, Zafer Ergin gibi isimler anlatıcı oldu.

Bu kez usta oyuncu Mustafa Alabora'nın anlatıcı olarak sahne alacağı ve Antonio Pirolli'nin şefliğinde İstanbul Devlet ve Senfoni Orkestrası'nın enstrümanlarıyla 8 yaş üstü çocuklara müzik şöleni yaşatacak senfonik masal "Peter ve Kurt", 25 Nisan 2014, Cuma akşamı saat 20:00'de Fulya Sanat Merkezi'nde!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Alabora "Peter ve Kurt"u anlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz