Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzelin peşinde 4 kadın

Giriş Tarihi: 12.6.2014 17:32

İranlı ressam ve 4 Türk öğrencisinin ‘Sanat iç güzelliklerin dışa vurum yoludur’ diyerek açtıkları ‘Biriktirdiklerimiz’ sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

"Allah güzeldir, güzelliği sever" Hadis-i Şerif'inin ilhamıyla, güzelliğe olan tutkularını renklerle buluşturan Muazzez Bayat, Mine Vardan, Aysun Özkan ve Şeyma Yalçıntaş'ın, hocaları İranlı ressam Javad Soleimanpour ile hazırladıkları "Biriktirdiklerimiz" isimli resim sergisi 9 Haziran 2014 Pazartesi günü Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde yapılan açılışla sanatseverlerle buluştu.

Manzara, portre ve natürmort alanında 100'ü aşkın eserin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu sergi, 16 Haziran 2014 tarihine kadar 09.00- 17.30 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

ŞÜKRÜ ARTIRMAK İÇİN RESİM

"Resim yapmak, bize göre Allah'a şükrü artırmak için en güzel eylemlerden birisi" diyen Aysun Özkan, aynı zamanda Meridyen Destek Derneği'nin de yönetim kurulunda görev yapıyor. Özkan, "Allah'ın yarattığı güzellikleri tefekkür yollarından biri renkleri ve boyaları kullanmak. Bir yaprağın kıvrımına, yeşilin tonlarına, bulutlardaki renklere, gölgelere, kuşun kanadındaki desenlere baktıkça, ki resim yapan bunu çok iyi bilir, Yaratan'ın büyüklüğünü ve yarattıklarındaki kusursuzluğu daha iyi görebiliyorsunuz. Ayrıca göz nimetiyle beraber görme eyleminin de ne müthiş bir nimet olduğunu idrak ediyorsunuz" diyor.

"NESİLLERİN YETİŞMESİNDE ÖNEMLİ"

Özkan, resim sanatının önemine şu sözlerle değiniyor; "Biz sanatın ve özellikle resim sanatının yeni nesillerin yetiştirilmesinde çok önemli olduğuna, ihmal edilen estetik duygusunun tekrar yeşertilmesinin zorunlu olduğuna inanıyoruz. Ve 'Elhamdulillah Müslümanım' diyen her müminin, alemlerin yaradılışındaki ilahi ahenk ve estetiği de idrak ederek, dünyaya her yönden örnek olacak Müslümanların yetiştirilmesine katkı sağlamasını diliyoruz. Sanatın her dalını geliştirip, yaygınlaştırmamız gerektiğine inanıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzelin peşinde 4 kadın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz