Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?

Giriş Tarihi: 19.6.2014 14:52

'un Kasım-Aralık 2012'te gerçekleşen halka açık dört konuşmanın dökümünden ve e-maille yaptığı bir söyleşiden hazırladığı "Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?" kitabı, sanat sektörünün önemli bir parçası olan galericileri anlatıyor.

Türkiye'de galericilik tarihinin yazımına bir katkı amacıyla yapılan "Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?" başlıklı konuşmalar dizisi, eski ve yeni kuşak galericilerin tecrübelerini, birikim ve bilgilerini paylaştığı bir nevi "alan araştırması" oldu.

Konuşmalar Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın davetiyle sanat eleştirmeni 'nun yönetiminde, Koç Üniversitesi'nin İstiklâl Caddesi'ndeki ANAMED binasında Kasım-Aralık 2012'de gerçekleştirildi.

Türkiye'de galerilerin dünü bugünü, sanatçı-galeri-koleksiyoner ilişkisi, Türkiye çağdaş sanatı ile dünyada sanatın geleceği gibi konuların tartışıldığı konuşmalar bu kitapta toplandı.

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanan "Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?" kitabında akıcı bir dille tartışılan sanat dünyasının renkli meseleleri, ilk ağızdan yorumlar ve hatıralar sanatseverler kadar bütün okurların ilgisini çekecek nitelikte.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peki, Galericiler Bu İşe Ne Diyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz