Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mükemmellik Sertifikası' aldı

Giriş Tarihi: 26.6.2014 13:09

Dünyanın en büyük seyahat sitesi Trip Advisor'daki gezgin değerlendirmeleri sonucunda, Panorama 1453 Tarih Müzesi 'Mükemmellik Sertifikası'nı aldı.

İstanbul'un fethini 561 yıl sonra yeniden yaşatan, dünyadaki benzerlerinden tam panoramik özelliği ile ayrılan 'Panorama 1453 Tarih Müzesi', Trip Advisor'daki gezgin değerlendirmeleri sonucunda 'Mükemmellik Sertifikası'nı almaya hak kazandı. Dünya genelinde yapılan misafir değerlendirmeleri sonucu belirlenen ve 5 üzerinden minimum 4 puan alan otel ve işletmelere verilen Trip Advisor sayesinde Panorama 1453 Tarih Müzesi mükemmelliğini belgeledi.

PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ ÖZELLİKLERİ

Panorama 1453 Tarih Müzesi, 3 bin metrekarelik alan içerisinde kuruldu. Sınırları olmayan 360 derecelik bir resim gibi görünen müze, bakıldığında üç boyut etkisi uyandırıyor. İzleyici, üç boyut etkisinin sağlanması için resme ancak 14 metre uzaklıktaki bir platformdan bakıyor. Resmin 650 metrekarelik alanı gerçekten üç boyutlu ve alanda kuşatmada kullanılan topların, top arabalarının, barut fıçılarının imitasyonları bulunuyor. 2 bin 350 metrekarelik iki boyutlu resim alanı ise üç boyutlu bölgenin hemen arkasından başlıyor. Çalışma öylesine detaylı ki birebir insan büyüklüğünden başlayıp bütün detaylarıyla ince ince işlenerek ufka doğru küçülüyor. Eserde bin 304 resim ve 10 bin civarında figür yer alıyor.

İŞTE O BELGEBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mükemmellik Sertifikası' aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz