Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peaches Geldof'un ölüm nedeni açıklandı

Giriş Tarihi: 23.7.2014 17:33

İngiliz adli tıp uzmanları İrlanda asıllı şarkıcı Bob Geldof'un kızı Peaches Geldof'un aşırı dozda eroin kullanımından öldüğünü bildirildi.

Geçen Nisan ayında başkent Londra yakınlarında Kent'teki evinde ölü bulunan Geldof'un ölüm sebebine ilişkin açıklama yapan Adli Tıp Uzmanı Roger Hatch, 25 yaşında hayatını kaybeden Geldof'un eroin bağımlısı olduğunu, uyuşturucuyu bırakmaya çalıştığı dönemde aldığı öldürücü dozda eroinin hayatını kaybetmesine yol açtığını belirtti.

Geldof'un adli tıp incelemesinde yer alan Patoloji uzmanı Peter Jerreat, genç kadının kanında öldürücü düzeyde kodein, metadon ve morfin maddeleri bulunduğunu ifade ederken, Geldof'un vücudunda iğne izlerine de rastlandığını kaydetti.

Adli Tıp Uzmanı Emma Harris de, düzenli olarak uyuşturucu kullanan kişilerin maddeye karşı direnç eşiği yükseldiğini söyleyerek, "Ancak bu dirence sahip olmayan kişiler için bu, zehirleyici veya ölümcül düzeyde doz olur. Maddenin alınması bırakıldığında eroine karşı olan direncin de hızlıca kaybolduğu görülüyor. Bu nedenle ölümlerin genellikle çoğunluğu önceden eroine direnci olan ancak daha sonra eroine dönüş yapan kişilerde görülüyor" dedi.

1989 doğumlu Peaches Geldof, bir dönem moda yazarlığı ve modellik yapmıştı. Geldof'un uyuşturucu bağımlısı olduğuna dair daha önce İngiliz basınında haberler çıkmıştı.

Son dönemde televizyon sunuculuğu yapan Peaches Geldof, müzisyen Thomas Cohen ile evliydi ve iki oğlu vardı. Peaches Geldof 11 yaşında, annesini aşırı dozda uyuşturucu kullanmaktan kaybetmişti.

62 yaşındaki Bob Geldof şarkıcılığının yanı sıra birçok ülke yararına düzenlediği konserlerle siyasi aktivist olarak da tanınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peaches Geldof'un ölüm nedeni açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz