Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Camideki Adam'dan gönüllere yolculuk

Giriş Tarihi: 10.8.2014

Bir yandan imamlık yaparken diğer yandan tasavvuf eserlerini seslendiren Hafız Halil Necipoğlu'nun yeni albümü "Camideki Adam-Gönül Ehli'ne" çıktı

Türkiye'de az bilinen kültürleri ve müzik türlerini bir arşivde toplayıp müzik piyasasına kazandırmayı amaçlayan Kalan Müzik, 'Camideki Adam'la yeni bir albüme imza attı. Albüm Tophane Kılıç Ali Paşa, Bezmi Alem Valide Sultan (Dolmabahçe) ve Marmara İlahiyat camilerinde imam hatiplik görevi yapan Hafız Halil Necipoğlu'na ait. Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık, albüm için "Hafız Halil Necipoğlu kendi alanında müthiş bir ses ve sanatçıdır. Kendisi bu toprakların önemli bir değeri ve bu değerin eserlerini, sesini, yaşam biçimini tarihe not ettik bu albümle" diyor.

AYETLERLE BAŞLIYOR

Kur'an-ı Kerim'den ayetler okunarak başlanan "Camideki Adam-Gönül Ehli'ne" albümü Türkiye'nin önemli tanburi bestekarlarından Necip Gülses'in yönetmenliğinde yapıldı. Albümdeki eserlere birçok tanınmış saz sanatçısı eşlik etti. Klasik kemençede Derya Türkan, viyolonselde Uğur Işık, tanburda Murat Aydemir, kanunda Taner Sayacıoğlu, neyde Volkan Yılmaz, ritim sazlarda Fahrettin Yarkın performans sergiledi. A.Rıza Şahin,Yunus Balcıoğlu, Adem Tay ve Süleyman Yılmaz vokal desteği verdi. Necipoğlu, 1990'lı yıllarda Kudsi Erguner'in "İstanbul müezzinleri" topluluğuna katıldı. Erguner'le birlikte birçok Avrupa ülkesinde Klasik Osmanlı ve Dini Müzik konserleri verdi. İlk solo albümünü bundan 10 yıl önce udi bestekar Yurdal Tokcan'la yaptı. Daha sonra yine Tokcan yönetmenliğinde "Semavi duyuşlar" ve "Büyük Dua Cevşen" albümlerini çıkardı. TV'de programlar yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Camideki Adam'dan gönüllere yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz