Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Küçük enişte" yaşam mücadelesi veriyor

Giriş Tarihi: 13.8.2014 10:01 Güncelleme Tarihi: 13.8.2014 16:19

Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel'in, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisindeki tedavisi sürüyor.

Başrollerini Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen'in üstlendiği "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen ve sonrasında "Uzaylı Zekiye", "Bizimkiler" ve "Yazlıkçılar" başta olmak üzere pek çok televizyon dizisinde unutulmaz rollere imza atan oyuncu Gürel, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık 1 aydır EÜ Tıp Hastanesinde tedavi görüyor.

Dün kalbinin durması üzerine yapılan müdahaleyle yaşama döndürülen sanatçı Gürel, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisine kaldırıldı.

"DURUMU KRİTİK"

Sanatçının oğlu Halil Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının sigara kullanımına bağlı olarak KOAH rahatsızlığı bulunduğunu belirtti.

2006 yılında kalp ameliyatı olan babasının, o tarihten sonra sağlığına pek dikkat etmediğini ifade eden Gürel, "En son önceki akşam kendisiyle görüştüm. Babamla görüştükten sonra fenalaşıyor, kalbi duruyor. Doktorlar müdahale ediyor ve şu anda uyutuluyor. Doktorları, 'durumunun kritik olduğunu' söylediler, bekleyeceğiz" dedi.

Gürel, doktorlarının ve hastane personelinin gereken her şeyi yaptığını ve babasına çok büyük ilgi gösterdiğini belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Gürel, rahatsızlığı artıncaya kadar sahneden hiç kopmayan ve ekip arkadaşlarıyla Özel İzmir Şehir Tiyatrosunda sanat yaşamını aktif olarak sürdüren babasının sağlığına kavuşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

İŞTE KÜÇÜK ENİŞTE'Yİ HAFIZALARA KAZIYAN SAHNE
"ÖLDÜ" HABERLERİ YAKINLARINI KAHRETTİ

Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel'in, gerçek dışı olarak öldüğü yönünde çıkan haberler, yakınlarını ve sevenlerini üzdü.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisi'ndeki tedavi gören Tuncay Gürel'in (75) öldüğü yönünde bazı basın yayın kuruluşlarında gerçek dışı olarak "öldüğü" yönünde haberlerin yer alması, başta ailesi olmak üzere sevenlerince tepkiyle karşılandı.

Gürel'in Yalova'da imamlık yapan ve babasının rahatsızlığı nedeniyle İzmir'e gelen oğlu Halil Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının hayatta olduğu ve tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Bu sabah Anadolu Ajansına (AA) yaptığı açıklamanın dışında hiç bir basın kuruluşuyla konuşmaması, yine hastane yetkililerinin de bu konuda bir beyanları olmamasına rağmen babasının öldüğü yönünde haber yapılmasına anlam veremediğini ifade eden Gürel, "Babamın öldüğü haberi yalan, böyle bir haberi sormadan soruşturmadan nasıl yaparlar, bu haberi yapanları mahkemeye vereceğim" dedi.

"Bütün Yalova ayağa kalktı"

Gürel, yapılan yalan haberin hem kendilerini hem de hastanede babasının sağlığına kavuşması için ilgiyle hizmet veren doktorlarını çok üzdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu yalan haber, hocalarımızı, hepimizi çok üzdü. Şu anda Yalova, ayağa kalkmış durumda. Yalova'daki ablam da bu haber yüzünden hastanelik oldu, şu anda hastanede, onun da durumu kritikmiş. Yalova milletvekilimiz Temel Coşkun ve bakanlıktan beni aradılar... Böyle bir haber nasıl olur. Ben bu haberi yapanların bulunmasını istiyorum. Onlardan davacıyım."

Gürel, babasının sağlık durumunun yoğun bakım servisinde stabil olduğunu, durumunda bir değişikliğin söz konusu olmadığını vurguladı.

Türk sinemasında, başrollerini Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit ve Şener Şen'in üstlendiği "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen ve sonrasında "Uzaylı Zekiye", "Bizimkiler" ve "Yazlıkçılar" başta olmak üzere pek çok televizyon dizisinde unutulmaz rollere imza atan oyuncu Gürel, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık 1 aydır EÜ Tıp Hastanesinde tedavi görüyor.

Sanatçı Gürel, dün durumunun ağırlaşması üzerine Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Yoğun Bakım Servisine kaldırılmış ve tedavisi burada devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Küçük enişte" yaşam mücadelesi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz